Про СТАН

Молодіжна організація «СТАН» є неурядовою організацією, основною метою діяльності  якої є розвиток креативного відкритого громадянського суспільства через організацію та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив у громадах.

Команда СТАНу мріє побачити демократичну Україну з різноманітним, процвітаючим й стійким громадянським суспільством, яке підтримує свої власні ініціативи у сфері культури, освіти, соціальній сфері та захищає права людини.

Для досягнення місії ми готові активно працювати та бачимо у 2020 році ГО «СТАН» пушер(к)ами цінностей прав людини серед молоді та груп, до яких є упереджене ставлення. Наша цільова аудиторія знає та поділяє цінності прав людини, вміє їх відстоювати.

Стратегічні цілі МГО «СТАН-2020»:

  1. Створити Мережу нових, свідомих, дієвих молодих активіст(ів/ок), які працюють зі змінами в більшості регіонів Україні, тримають зв’язок зі СТАНом та між собою.
  2. Стати провайдером міжкультурного діалогу та руйнування стереотипів у суспільстві, який формує цінності різноманіття та відкритого світу на локальних рівнях, мультиплікуючи найкращі практики.
  3. Стати новатором у залученні активіст(ів/ок) до партисипативних досліджень та аналізу на локальних рівнях для отримання фактичних даних, на яких базувати подальшу діяльність.

Команда

Ярослав Мінкін

засновник та голова правління ГО “Молодіжна організація “СТАН”

Громадський діяч та культурний медіатор, фахівець із розбудови міжкультурного діалогу в Україні. Ярослав є ініціатором багатьох солідарних дій, мистецьких інтервенцій, акцій прямої дії та кампаній на захист суспільних інтересів. Він отримав ступінь магістра в Інституті лідерства та управління Українського Католицького Університету, робив дослідження в країнах ЄС та Східного партнерства в межах програм Prague Civil Soceity Center (Чехія) та EaP Cultural Program (ЄС), вивчав досвід молодіжних центрів та організацій в межах програм підтримки молодих лідерів International Visitors Leadership Program (США) та Civil Society Fellowships Programme (ЄС), працював зовнішнім консультатном по Україні в глобальному проекті The Cultural Value Project (ЄС, США, Велика Британія) та в інноваційних проектах Goethe Institute Kyiv. Співавтор видання Посилення ролі молодого покоління у процесах прийняття політичних рішень.

В 2018-19 роках обіймав посаду координатора РГ4 “Контакти між людьми” Української національної платформи ФГССхП для представлення України на міжнародній арені. Як пушер культурного розмаїття і поваги до прав людини Ярослав тривалий час працював над демократизацією культурної політики на Донбасі та в Україні вцілому. У березні 2014 року в зв’язку з професійною діяльністю був визнаний на Донбасі «ворогом народу» за участь у громадському секторі Луганського Євромайдану та змушений покинути Луганськ та розпочати громадську діяльність у Івано-Франківську.

З 2015 року Ярослав Мінкін координує освітні, культурні та дослідницькі ініціативи Молодіжної організації “СТАН”, працює в якості незалежного експерта та тренера з неформальної освіти, розробляє та впроваджує освітні програми в сфері партисипативної демократії та міжкультурного діалогу, культурного розмаїття та недискримінації, картування громади та культурного розвитку міст, прав людини та арт-активізму.

Олеся Архіпова

членкиня правління ГО “Молодіжна організація “СТАН”

Фасилітаторка навчальних, робочих процесів та процесів прийняття рішень, тренерка з прав людини, гендерної рівності, критичного мислення, освіти впродовж життя та  громадянської освіти. Джокерка театру пригноблених.

У 2018-2019 роках джокерка / фасилітаторка проєкту “Одна з нас” від ГО “Театр для діалогу” в співпраці з агенцією ООН жінки. Вела адвокаційні та освітні майстерні/законодавчий театр/захист прав жінок. Займалася адвокацією прав жінок в 5 регіонах України (Львів, Івано-Франківськ, Херсон, Бердянськ, Чернівці). Підготувала та провела адвокаційні майстерні, результатами яких стали адвокаційні вистави в Парламенті України до парламентських слухань про права жінок та протидії всіх форм дискримінації щодо жінок.

Проводила тренінги для тренерок з адвокаційного законодавчого театру. Працювала з формуванням навчального  інклюзивного простору для жінок з дітьми.

У 2015-2019 роках фасилітаторка, тренерка навчальних програм / стратегічних сесій / процесів прийняття рішень.

В межах діяльності ГО “СТАН” розробляла та вела тренінги на теми: гендерна рівність, права людини, громадянська освіта, системи прийняття рішень, інструменти демократії, критичне мислення, низова демократія, активізація громад, молодіжна участь, проектний менеджмент, соціальне підприємництво, командатворення та стратегічне планування.

Навчала громади проводити соціально-польові дослідженняь для формування стратегії міста / села.

На запит відділу культури Мілетополя проводила партисипативне культурне мапування міста для формування культурної стратегії.

Проводила навчання та консультування дослідження селища Борова для формування стратегії розвитку села (п’ятимісячна робота від розробки програми, організації дослідження до консультування команди по написанню паспорту селища).

Працювала з центром післядипломної освіти Івано-Франківської області по навчанню вчителів на теми: критичне мислення, методи навчання та фасилітація.

Проводила стратегічні планування для ГО та громадських об’єднань у напрямках: постановка цілей, аналіз роботи, фасилітація визначення бачення та шляху реалізації.

У 2018 році була тренеркою з гендерної рівності та недискримінації в проекті МОМ. Провела більше 55 тренінгів в 20 областях України.

Окрім цього серед обов’язків були: розробка навчальної програми, створення та аналіз заповнених анкет оцінки знань, розробка методик для роботи з громадами, відповідно попереднього отриманого досвіду (аналіз тренінгів після їх ітерації, покращення метотик роботи в процесі). Аналіз законодавства та робота з групою по його розумінню.

У 2017 році була операційною директоркою ГО “СТАН”. За цей час координувала роботу команди та проектів. Займалась фінансовим менеджментом, документообігом, розвитком організації, комунікацією з партнерами та особистим розвитком членів команди.

У 2017 році була фіналісткою програми OPEN WORLD – дослідження досвіду громадянської освіти  штат Колорадо (США).

У 2016 – 2017 роках навчалася в Українському католицькому університеті на магістерській програмі “Управління неприбутковими організаціями” (стипендія від УКУ на навчання). 

Учасниця миротворчих проектів. 

Богдан Дубильовський

член правління ГО “Молодіжна організація “СТАН”

Соціальний інженер і підприємець, громадський активіст та експериментатор у сфері культури, діджитал-маркетолог. Засновник нового урбаністичного тренду – соціально-культурної мапи міста. Автор публікацій у декількох літературних альманахах. Досліджував життя української діаспори в Лондоні. Спеціалізується на громадських ініціативах з прикладним ефектом, працює із громадсько-культурним середовищем Івано-Франківська для створення нового обличчя міста.

Костянтин Скоркін

засновник та радник ГО “Молодіжна організація “СТАН”

Письменник, публіцист, громадський діяч. Співорганізатор проекту “Культурна карта Луганська” у 2012-2013 році. А також “Форуму різноманіття”/”Форум разнообразия у Луганську в 2012 році. Із 2004 по 2012 працював у сфері журналicтики, був репортером та редактором, власкором центральних ЗМI у Луганську. Із 2012 до тепер займається громадською діяльністю.

Марія Келій

логістка  ГО “Молодіжна організація “СТАН”

Активна громадянка. Співзасновниця платформи ініціатив “Теплиця” (Слов’янськ). Співорганізаторка різноманітних подій, хакатонів, конференцій, міських фестивалей, художніх виставок, майстер-класів та воркшопів з мистецтва та урбаністики.

Юлія Сінькевич

координаторка проектів, фасилітаторка

КО-організаторка профорієнтаційного фестивалю для підлітків та молоді “Майбутнєфест: народжені творити” у Івано-Франківську.

Має тренерський досвід в темах “Критичне мислення” і “Ефективна робота в групах” та досвід фасилітації в темі “Гендер та гендерно обумовлене насилля” від Міжнародної організації з міграції (МОМ).  Крім цього працювала як тренерка у Бізнес-школі The Creators у Івано-Франківську.

Також має досвід координації проектів СТАНу: Мандрівний фестиваль правозахисного кіно “Docudays” у Івано-Франківській області, “Лабораторія соціального підприємництва та громадянської відповідальності “Ухоробрене юнацтво” за підтримки ChildFund Deutschland. Крім цього була координаторкою компонету програми “Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні” від ГО “СТАН” за підтримки ЮНІСЕФ.

Позиціонує себе як громадська активістка, виступає за захист прав людини в будь-яких проявах, тому підтримує феміністичний рух та цінності культурного різноманіття та плюралізму.

Дмитро Кузнєцов

координатор проектів

У 2018-2019 роках займався довготерміновим спостереженням в ВГО «Громадянська мережа ОПОРА» за черговими виборами Президента України 2019 року у Вінницькій області.

У 2018 році був залученим експертом з партисипації ВГО «Громадянська мережа ОПОРА» в межах проекту «Практичний курс громадських консультацій» та залученим тренером з публічних консультацій ВГО «Громадянська мережа ОПОРА» в межах проекту «Відповідальне управління громадою».

Цього ж року координував проект «Діалог та активізація громадян» від Молодіжної організації СТАН та компонент проекту МОМ «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» від Молодіжної організації СТАН, як виновчого партнера.

З 2016 по 2018 рік  менеджер Громадської організація «Молодіжна організація «СТАН»  у відділі стратегічного планування та фандрайзингу.

З 2015 по 2018 роки аналітик житлово-комунальних та енергетичних програм, передвиборчих процесів Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА».

У 2014 році займався довготерміновим спостереженням у Київській області від Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА».

Ксенія Янко

медіа-менеджерка ГО “Молодіжна організація “СТАН”

Редакторка брошури “Від дискримінації до гендерної справедливості” та Інтеркультурного гіду Івано-Франківськом,  а також буклета “Анатомія цінностей” й посібника “Твої права: те, що ти маєш знати”.

Випускниця EU Study Days від представництва ЄС в Україні (Полтава).

Учасниця освітньої конференції з digital media та інтернет-журналістики Online Media Guru (Київ).Випускниця Школи фотографії імені Дієго Марадони (Львів).

Працювала в інтернет-ресурсі “Фотографії старого Львова”. Членкиня Міжнародної академії літератури і журналістики.

Комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Львівській області (листопад 2018 -квітень 2019).

Тереза Бороденчик

менеджерка зі стратегічного планування ГО “Молодіжна організація “СТАН” 

Працює в організації на волонтерських засадах. Співзасновниця громадського ресторану “Urban Space 100”, прибуток якого спрямовується винятково на реалізацію некомерційних проектів з розвитку Івано-Франківська. Співавторка та координаторка проекту “Молодіжної організації “СТАН” «Молодіжна лабораторія соціального підприємництва та громадянської відповідальності «Ухоробрене юнацтво / Encouraged youngsters». Проживала у США. Реалізувала проект з покращення умов у притулку для бездомних собак в Івано-Франківську за підтримки Британської ради. Провела інформаційно-рекламну кампанію, що мала на меті заохотити людей брати тварин з притулку.

Марина Сєдова

фінансова менеджерка, менеджерка з систематизації

В 2018 координувала українсько-польські культурні обміни молоді від ГО “СТАН”.

Також брала участь у міжнародному проекті «Молоді голоси за Мир», що був організований УГСПЛ за підтримки ОБСЄ.

У 2017 році пройшла стажування в межах програми  “Дослідження діалогових практик України задля усунення наслідків Українсько-Російського конфлікту”, яка реалізовувалася ГО “СТАН” за фінансової підтримки Празького Громадянського Центру.

У 2014-2015 координувала проект моніторингу громадського транспорту міста Сиктивкар (республіка Комі, РФ), який підтримувала Американська асоціація юристів. 

Завдяки проекту “Сиктивкар-Автобус”, який діяв з 2011 до 2017 року, було досягнуто нормалізації вкрай незадовільної роботи громадського транспорту в місті Сиктивкар.

Брала участь в організації акцій в пам’ять жертв репресій радянського періоду, постійна учасниця акцій на підтримку політв’язнів, в тому числі українських та у підтримку кримських татар. За що була неодноразово затримана місцевою поліцією. Після чого домоглася вибачень сиктивкарської поліції за порушення прав на свободу зібрань, а також за порушення умов утримання в ізоляторі тимчасового утримання після арешту на мітингу.

Андрій Волик

медіа-менеджер ГО “Молодіжна організація “СТАН”

У 2018-2019 роках координатор Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Івано-Франківській області, керівник кіноклубу  Docudays UA “Democracy Defenders” при Молодіжній організації «СТАН». 

Співавтор альтернативного путівника “Інтеркультурний гід Івано-Франківськом”,  буклета “Анатомія цінностей” і посібника “Твої права: те, що ти маєш знати”. 

Співзасновник соціального підприємництва – лабораторії апсайклінгу UP-LAB. 

Ініціатор і куратор проекту “Аrt people”, в межах якого для митців-аматорів Івано-Франківська була організована виставка їх робіт. 

Працював на різних посадах від репортера до випускового редактора в телерадіокомпанії “Вежа”, інформаційній агенції ZIK, у газетах “Аргумент”, “Аргумент-Влада”, “Пост-поступ”, на радіостанції “Radio 4U”. Випускник програми Інтерньюз-Україна “Управління конвергентною редакцією та новітні технології для роботи у нових (конвергентних) медіа” та Проекту USAID “Реформа міського теплозабезпечення в Україні”.

Брав участь у програмі Євросоюзу «Права жінок і дітей в Україні». Випускник “Гендерної медіа-школи” та Школи Толерантності з питань ЛГБТ* та гендерної рівності. Є автором низки статей присвячених правам дітей, які перебувають в інтернатних закладах. Громадський активіст.

Андрій Грицак

менеджер зі стратегічного планування ГО “Молодіжна організація “СТАН”

Графічний дизайнер, розробник веб-сатів та програм. Учасник щорічного марафону “Від ідеї до проекту: відстоюючи європейську ідентичність міста”(2016), організованого ГО “Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Британської Ради в Україні.

Долучився до організації у травні 2016 року і створив сайт www.stan.org.ua

Зараз працює телеоператором, а також є співзасновником подкастрадіостанції Радіо Непоганість.

Юлія Любич

логістка проекту «Український Букет Народів» 

Навчалася у вищій народній школі культури і перформансу Snoghøj у Данії. Випускниця програми з соціальної педагогіки Українського Католицького Університету та спільної програми УКУ та Masarykova univerzita з драматичного виховання. Працювала над створенням мультфільму «Партисипація. Історія однієї демократії». Співавторка видання Посилення ролі молодого покоління у процесах прийняття політичних рішень.

Андрій Фармуга

залучений тренер

Політолог, громадський діяч, ветеран АТО, фахівець з новітніх медіа та інтернет-реклами. Ідейний натхненник та співорганізатор “Групи розвитку бізнесу” (спільнота підприємців та керівників бізнесу Прикарпаття). Організатор маштабних подій таких як Facebook Day, BizCamp (найбільша в регіоні конференція для бізнесу), Форум ветеранів (всеукраїнський з’їзд представників спілок учасників АТО/ООС з 20 регіонів України).

Автор та тренер курсів по інтернет-рекламі та соціальних мережах.

Працював тренером американської “Програми сприяння Парламенту” з питань доступу громадськості до законотворчого процесу. Тренер реабілітаційного проекту від ГО “Побратими” по роботі з бойовою травмою. Тренер проекту “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей” від Міжнародної організації з міграції ООН.

Вивчає історію та діяльність ветеранського руху в Україні та світі, активний учасник ветеранських організацій Івано-Франківщини.

Максим Осадчук

залучений тренер

Історик, політолог, журналіст. Дослідник історії політичної думки в Україні XIX-XX століть (Український католицький університет). Учасник війни на Донбасі у складі добровольчого батальйону ЗСУ “Айдар” (2014-2015 рр.) Громадський активіст (м. Львів).

Вашкевич Валерія

координаторка проекту 

У 2019 році координувала проект «Український Букет Народів – створення Інтеркультурних путівників з залученням громадян України різного соціального та етнічного походження», що реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду.

Випускниця Вищої школи лідерства та дослідження «Democracy Defenders», організованої ГО «МО «СТАН» у 2018 році.

Здобула освітній рівень бакалавра у навчально-науковому інституті психології, педагогіки, підготовки фахівців вищої кваліфікації в Вінницькому державному педагогічному університеті за спеціальністю «Соціальна педагогіка».

Зараз отримує ступінь магістра у Мелітопольському державному педагогічному університеті за спеціальністю «Соціологія муніципальної політики». У 2019 році проходила стажування у ГО «МО «СТАН». Соціологиня та громадська активістка.

Кесерін Буллер

радниця  ГО “Молодіжна організація “СТАН”

Доброволиця Корпусу Миру з Колорадо (США). Протягом двох років в якості волонтерки Корпусу Миру викладала англійську мову в Кривому Озері (Миколаївська область).

Має ступінь бакалавра з міжнародних досліджень та французької мови в Університеті Колорадо в Денвері. 

Перед тим, як приєднатися до Корпусу миру в 2016 році, допомагала дорослим біженцям вивчити англійську мову в технічному коледжі Емілі Гріффіт та співпрацювала з жіночою швейною ініціативою “Ми зробили це” в агентстві з переселення біженців в Денвері, де навчала жінок фінансовій грамотності. Навчається он-лайн у Лондонському університеті для отримання ступеня магістра з питань захисту біженців та досліджень примусової міграції, приділяючи особливу увагу українським ВПО.

Дмитро Савчук

логіст, івент-менеджер

Працює логістом проекту “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей”, який  впроваджує Міжнародна організація з міграції та координує Молодіжна організація “СТАН” за фінансової підтримки Європейського Союзу. Роком раніше працював на аналогічній посаді в проекті “Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні”, що був реалізований Міжнародною організації з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Європейського союзу. Щодо активістського досвіду, близько 4 роки Дмитро послідовно відстоює цінності культурного різноманіття та бере участь у молодіжних ініціативах громадських організацій “AISEC”, “Молодіжний центр Волині” та “Молодіжна організація “СТАН”. Два роки поспіль він бере участь у польсько-українських молодіжних обмінах.