fbpx

50 митців з усієї країни приїхали до Харкова, щоб навчитись робити арт-проекти

Із 5 по 8 листопада Харкові проходила Школа культурного менеджменту (ШКуМ) та креативних індустрій для митців візуального сектору. У ній взяли участь 50 художників, фотографів, дизайнерів, а також працівників культури з близько десяти областей.

Метою школи, за словами організаторів, було допомогти українським митцям та працівникам культури опанувати навички, які допоможуть їм бути конкурентними на національному й світовому мистецькому ринку.

До таких навичок, розповідає тренерка школи Лариса Гориславець, належать проектний менеджмент, фандрайзинг (уміння знаходити кошти на проекти), будування партнерств, знання світових трендів, які існують в культурному менеджменті.

“Культурна сфера —  це не тільки ринок, це і ресурси і джерела, , — говорить Лариса Гориславець. — Якщо митці не розуміють за якими законами живе ринок, то вони не зможуть стати успішними, отримати сталий дохід. Це обмежує їх творчі можливості. Якщо художник знає, як продати картину, він отримає кошти на те, щоб створювати нові”.

Житомирська митчиня Анастасія Нетребицька ділиться враженнями від Школи: “Не уявляю, де б ще я дізналась стільки як на ШКуМ! Ці знання дали мені поштовх розвиватись далі, надихнули змінювати ставлення людей до мистецтва та культури в цілому. Тут дуже круті тренери, які допомагали та готові були будь-якої миті підтримати. Залишаю тренінг із натхненням рухатись далі”

Всього протягом листопада подібне навчання пройдуть 250 митців з 24 областей України. 100 з них отримають можливість поїхати в Івано-Франківськ на другий етап Школи та, консультуючись із провідними експерт(к)ами у сфері арт-менеджменту, розробити власні проекти. 

Школу культурного менеджменту та креативних індустрій реалізують громадська організація “Європейський клуб” у партнерстві з Молодіжною організацією “СТАН”, громадською організацією “Культурний діалог” та Асоціацією “Культура і креативність” за підтримки Українського культурного фонду”.