fbpx

Івано-Франківський культурний інноватор Ярослав Мінкін візьме участь у Федеральному конгресі з культурної політики у Німеччині

Сьогодні, 16 червня Івано-Франківський культурний інноватор Ярослав Мінкін виступить на 9-у Федеральному конгресі з культурної політики “Світ. Культура. Політика. Культурна політика і глобалізація” у Берліні.

Головною темою цьогорічного зібрання стануть нові виклики міжнародним культурним відносинам. У щорічному конгресі “Світ. Культура. Політика” візьмуть участь Міністр закордонних справ ФРН Габріель Зігмар, депутатка Європейського парламенту Хельга Трюпель, генеральний директор телеканалу та радіостанції “Deutsche Welle” (одного найавторитетніших німецьких медіа, що мовлять на закордон)Петер Лімбург. А також представни(ці/ки) впливових німецьких інситуцій, основним напрямом діяльності яких є культура та міжкультурні вілносини, зокрема, генеральний секретар Ґете-інституту Йоганнес Еберт, представни(ці/ки) органів місцевого самоврядування культурні експерт(к)и,та активісти мистецтва з Німеччини, України, Великої Британії, Франції, Іспанії і Пакистану. Обговорення актуальних проблем відбуватиметься під час панелей та форумів впродовж двох днів 15 та 16 червня.  

На міжнародному конгресі Україну представлятиме Ярослав Мінкін громадський діяч, правозахисник, голова правління “Молодіжної організації “СТАН”, котра від 2014 року діє в Івано-Франківську. Під час четвертого форуму конгресу “Культура і конфлікти культурницька діяльність у запобіганні міжнародним конфліктам” громадський активіст розповість про досвід організації “СТАН” у протидії конфліктам засобами культури.Також культурний інноватор Ярослав Мінкін візьме участь в обговоренні актуальних конфліктів та методів їх подолання. Модеруватиме дискусію Патрік Фьоль, вчений-культурознавець, засновник та директор  Мережі культурного консалтингу у Берліні. Як зазначає П. Фьоль предметом форуму є виклики національній та міжнародній культурам в умовах зростання конфліктів, можливості підтримки культурній політиці орієнтованій на сприяння діалогу.

“Молодіжна організація “СТАН»” – це неурядова організація, основною метою діяльності якої, є розвиток креативного громадянського суспільства через організацію та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив у громадах. Літературне угрупування “СТАН” засноване у 1999 році в Луганську, від 2008 офіційно зареєстроване як громадська організація.У зв’язку з початком збройного конфлікту на Донбасі та погрозами на адресу активістів, організація мусила припинити свою діяльність у Луганську, проте вже влітку 2014 відновила роботу в Івано-Франківську.