fbpx

Переробка сміття та підсилення жінок: прикарпатці розробили проекти соцпідприємств, що розвиватимуть їхній регіон

У межах проекту “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті” активні мешканці Івано-Франківської та Львівської області розробили проекти соціальних підприємств, що сприятимуть розвитку їхнього регіону.

Днями у селі Бабин Івано-Франківської області закінчився проектний модуль освітньої програми “Social entrepreneurship”. Із 6 по 8 серпня активні прикарпатці й прикарпатки розробляли бізнес-проекти, спрямовані на розвиток розмаїття і плюралізму в Прикарпатті. У цьому їм допомагала експертка із соціального підприємництва, засновниця соціального старт-апу “Смузі в пузі” Софія Сидоренко.

“В основі цього курсу такий інструмент як Бізнес-канва. За допомогою нього ми з учасниками та учасницями намагались структурувати їхні ідеї соціальних підприємств, — розповідає експертка. — Спершу ми з’ясували, що таке соціальне підприємництво, чим воно відрізняється від звичайного підприємництва і соціальної діяльності. Далі розібрали кейс “Смузі в пузі”, на прикладі якого дослідили переваги і недоліки соціального бізнесу. Й завершили презентацією проектів, які учасники й учасниці напрацьовували увесь цей час”.

Серед проблем, вирішенню яких хотіли б посприяти майбутні соціальні підприєм(ни)ці, відсутність культури прийняття іншого, продукування великої кількості сміття, булінг у школах, гендерні стереотипи та насилля над жінками. Загальною метою, яка об’єднує усі проекти учасників та учасниць програми “Social entrepreneurship” є розвиток культурного різноманіття та плюралізму на Прикарпатті.

Софія Сидоренко переконує:

“Соціальне підприємництво може допомогти людям, які займаються просуванням різноманіття і плюралізму, займатись цим питанням і надалі. Тобто не бути залежним від зовнішніх фінансових потоків, а створювати власні. Це по-перше. А по-друге, з тактичної точки зору дуже популярною практикою в соцпідприємництві є залучення до цієї діяльності маргіналізованих груп, яким не завжди легко знайти працю”.

Один з учасників програми, співзасновник лабораторії ресайклінгу RE: Михайло Веклин ділиться ідеєю майбутнього проекту:

“Мій проект називається “Лабораторія ресайклінгу”. Це вільний простір, в якому можна буде мислити, креативити, реалізовувати свої ідеї у напрямі вторинної переробки речей. Зараз є думки працювати зі склом, із текстилем, пластиком, робити прикраси та ювелірні вироби. Цілі проекту є досить обширними, одна людина цього не подужає, тому основне наше завдання зараз згуртувати громаду Франківська у спільному просторі”.

Нагадаємо, у червні відбувся дослідницький модуль програми “Social entrepreneurship”. під час якого, учасники та учасниці вивчали особливості розвитку бізнесу в Прикарпатті. Програму  “Social entrepreneurship” реалізує Молодіжна організація СТАН в межах проекту “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). З червня по жовтень проходитимуть ще 3 освітні програми за напрямами “Мистецтво і культура”, “Медіа” та “Молодь і освіта”.