fbpx

Українські амбасатор(к)и міжкультурного діалогу повернулись із Польші

В Україну повернулись  івано-франківські та львівські активіст(к)и після тижневої навчальної подорожі до Польщі. Разом з польськими митцями та митчинями українська молодь брала участь у проекті  “Мистецтво задля міжкультурного діалогу”

Цілий тиждень українсько-польська команда жила у гірському містечку Поронін. Молоді люди навчались, дискутували, ходили в гори, об’єднувались навколо спільних мистецьких ініціатив. Серед інструментів, які використовували активіст(к)и, форум-театр, перфоманси, хепенінги, фото- та відеографія. Як розповідають організатор(к)и, завданням проекту було створити мережу активіст(ів/ок), котрі захищатимуть права людини в Україні і Польщі. Сучасне мистецтво, на їх погляд, має об’єднати людей навколо ідеї рівності, толерантності, національного та етнічного різноманіття. Саме про це говорить назва візиту .

Перші кілька днів учасники та учасниці робили перфоманси та вистави одне для одного, щоб згодом втілити найпотужніші зі своїх ідей на вулицях Закопаного (місто біля підніжжя гір Татр, поблизу Пороніна). Зрештою уздовж однієї з центральних вулиць міста презентували хепенінги “Жива машина”, “Політична гра” та “Мій Малевич”.

“Ми намагалися об’єднати людей через Малевича – художника, який маэ польсько-українське походження. – розповідає художниця Мартина Лазарц, про хепенінг, співавторкою якого вона стала, – Ми хотіли створити малюнок, натхненний цим автором. Хотіли, щоб кожен міг знайти місце для себе у цьому малюнку та стати частиною цілого”

Також, в рамках проекту “Мистецтво задля міжкультурного діалогу” було зняте відео про його учасників та учасниць, їхній погляд на мистецтво і культуру.

Навчальну подорож організувала Молодіжна організація “СТАН” у співпраці зі Студентським братством Львівщини та польською організацією “Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art”.