fbpx

В Ізюмі провели футбольні змагання під гаслом RESPECT

25 березня в Ізюмі провели товариський футбольний матч під гаслом RESPECT. Таким чином випускники освітньої програми «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», активісти «Громадської ініціативи Ізюмський шлях» долучились до Європейського тижня проти расизму.

RESPECТ(ПОВАГА) – це філософія європейського футболу. Слово використали як гасло організатори товариського матчу на підтримку рівності й терпимості в українському суспільстві, що відбувся 25 березня в місті Ізюм  Харківської області.

У цей день на поле вийшли гравці футбольних команд Ізюмського району, внутрішньо-переміщені особи з Донецька, учні шкіл, студенти, громадські активісти. Назви для команд  обрали кольорові (відповідно до кольору футболок) «Червоні» та «Сині». Із рахунком 6:7 «Сині» перемогли.  Перемогою дня ж варто назвати перемогу поваги до людини над упередженим ставленням, утисками, дискримінацією.

«Не думаю, що проблема расизму в Ізюмі сягає катастрофічних масштабів. Але є поодинокі прояви ксенофобії» – говорить співорганізатор події, випускник програми «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», координатор «Громадської ініціативи Ізюмський шлях» Микола Адіханян.

Товариський футбольний матч в Ізюмі став однією з ініціатив реалізованих в рамках Європейського тижня проти расизму. В Україні заходи на підтримку європейських цінностей пройшли у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях.

За організацію Європейського тижня проти расизму взялися випускники і випускниці освітнього проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», ініційованого Молодіжною організацією СТАН за підтримки National Endowment for Democracy. У межах освітнього проекту був проведений воркшоп «Синергійний вибух», під час якого учасники розробили п’ять міжрегіональних проектів. Просвітницькі, спортивні та мистецькі ініціативи розробили активісти з різними етнічними, культурними та соціальними ідентичностями. Серед них внутрішньо переміщені особи, LGBTQI, правозахисники з Донбасу і Криму, люди старшого шкільного та студентського віку.

Протягом Європейського тижня проти расизму також  відбулись інтернет- флешмоб «Red card against racism», міжкультурний вечір  «МіжДруж» (Луцьк), тривав щорічний турнір «Футбол Проти Расизму»  (Івано-Франківськ),  був втілений проект  «Життя в твоєму кольорі» у п’яти містах України, та низка інших ініціатив.