fbpx

Яна Беднарська — про вибір спеціальності, навчання в енергетиці, ВДЕ, і якою має бути енергетика майбутнього

Продовжуємо знайомити вас з учасни(цями)ками марафону. Наступна героїня — Яна Беднарська, студентка КПІ, активістка, і людина, яка хоче займатися розвитком енергетичної сфери в Україні.

Про себе
Мене звати Яна, мені 19. Я навчаюсь в університеті КПІ, на спеціальності теплові й атомні енергетичні установки. У вільний час раніше займалася музикою, зараз більше займаюсь читанням. Карантин “подарував” більше вільного часу і я ще зайнялася спортом.

Про громадську активність
Я долучена до діяльності Колізею КПІ, артпростору у дворику одного із корпусів КПІ. Ми там до карантину організовували різні музичні виступи, кіноперегляди. Час від часу виходжу на різноманітні акції протесту — проти діяльності міністра освіти й науки України Сергія Шкарлета, на підтримку активіста Сергія Стерненка.

Про вибір спеціальності і які в ній є перспективи.
Я собі сказала, а чому ні? Мені в школі подобалася математика і фізика, а ще я прочитала, що у світі я зараз необхідність в цій спеціальності. Так і обрала. Літом я пройшла курс від “Енергоатом”. Там були запрошені круті спеціалісти, й взагалі були все гарно організовано.Хоча звісно офлайн думаю це було ще краще. А ще я планувала, але передумала, укладати тристоронній договір між мною, КПІ і Южноукраїнською АЕС. Впродовж 2 років АЕС би стежила за моєю успішністю, виплачувала стипендію і якби все було б добре, то б мене після 4 курс взяли на роботу без жодних тестів. Це поки що не склалось, але точно хочу працювати у сфері енергетику, проєктувати якісь новітні енергетичні установки.

Про сексизм
Викладачі на першому курсі такі: “Дівчата, а що ви тут забули?”. І відчувалось ставлення, наче я дурніша від хлопців. Неприємно згадувати.

Про онлайн-марафон “Молода енергія міста ХХІ ст.”
Про марафон я дізналася із реклами у Facebook, до того я не чула про організацію СТАН і не була на неї підписана. Я очікувала більш практичні поради по енергетиці, а не просто теорії, яку я встигла прочитати. Для мене була крутою 2 зустріч марафону, я зрозуміла скільки можливостей волонтерства в енергетичній сфері й взагалі, як можна планувати свій особистий розвиток в енергетиці

Про ВДЕ
Треба поступово збільшувати екологічність в енергетиці й збільшувати частку в секторі ВДЕ, але я не вірю у 100% заміну традиційної енергетики. У сонячній і вітровій енергетиці теж є свої вади. Неможливо отримати енергію із пустоти, і важко при цьому не завдати комусь чи чимось шкоди.

Про енергетику й куди вона буде рухатися
Енергетика це супер важливо. Без неї неможливо жити. Без коханої людини ти зможеш, а без енергетики ні (сміється).Розвиток енергетики не зупиняється ні на секунду. Постійно продовжуються розробки, пишуться наукові статті. Зараз всі посилаються на енергетичну стратегію, за якою будуть закриті ТЕС, але наразі це просто утопія. В моєму ідеальному світі, будуть закриті ТЕС і ТЕЦ, а на їх місці будуть маломодульні атомні реактори. Атомна енергетика таким чином буде забезпечувати 25% потреб, а все інше буде ВДЕ й інші види енергій.

Проєкт “Молода енергія — нові навички для майбутніх спеціалістів енергетичної сфери” реалізує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ)