fbpx

Інтеркультурний путівник – Мелітополь

Мелітополь – історично багатонаціональне місто на перехресті культур. У степах на його місці з найдавніших часів селилися люди. Упродовж тисячоліть тут мешкали кочові народи: скіфи (з VII століття до н. е.), гуни (з IV століття н. е.), авари (з VI століття), хозари (з VIII століття), печеніги (з X століття), половці (з XI століття), татари (з XIII століття). У мелітопольському кургані виявлені артефакти скіфського періоду, а петрогліфи різних історичних епох збереглися на брилах пам’ятки історії і природи Кам’яна могила.

Новий повітовий центр, місто Мелітополь, мав постати на «Ділянці No 39» – так називалася територія, відведена для будівництва на місці ногайського селища, заснованого буджацькими ногайцями в урочищі Кизил-Яр. Після їхнього відходу до Туреччини селище отримало назву Новоолександрівка. Сюди приїздили нові поселенці – вільнонаймані, відставні солдати й переселенці з різних куточків імперії. Селилися в місті й мешканці прилеглих грецьких, болгарських, російських, кримськотатарських, німецьких, чеських, менонітських поселень.

Першу спробу створити інтеркультурний путівник молодіжна організація «СТАН» здійснила 2017 року. Українські та іноземні студенти, а також молоді люди, які були змушені покину- ти окуповані території Донецької та Луганської областей, створили Інтеркультурний гід Івано- Франківськом. Він розповідає про культурне розмаїття міста голосами представників різних соціальних груп, що живуть у ньому.

2019 року, у серії інтеркультурних путівників Дрогобичем, Кременчуком, Лисичанськом і Мелітополем ми прагнемо проявити й показати різноманіття цих чотирьох міст.

 Інтеркультурний путівник – Мелітополь