Що чекає на Україну в майбутньому? Маємо затверджену Енергетичну стратегію — документ передбачає, що частка ВДЕ у 2035 році досягне 25%. Втім, найближчим часом документ має переглядатися, і є шанс, що у 2035 році ця частка буде більшою з економічних причин (технології розвиваються і стають дешевшими). Ну і від трендів не відстаємо — використання вугілля скорочується по всьому світу. Крім того, Міндовкілля в квітні опублікувало проєкт другого національно-визначеного внеску в Паризьку угоду. Наразі
проєкт передбачає скорочення викидів на 8% від поточного рівня до 2030 року. Щоб досягти цілі, потрібно €102 млрд інвестицій в усі сектори. Найбільше скорочення викидів передбачається якраз в енергетиці.
Енергія дає можливість замінювати ручну працю, м'язову й тяглову силу. Навіть досі потужність машин вимірюють у кінських силах, віддаючи данину тому, що колись ми не вміли користуватися викопними або іншими джерелами енергії. Ми почали видобувати корисні копалини з землі буквально в останні 200-300 років — все, що ви бачите навколо вас, створене протягом цього часу. І важко уявити, наскільки зросли економічна спроможність і рівень комфорту.
Людство потребує енергії, як повітря, а інколи й навпаки. За досить короткий проміжок часу ми стрибнули від вітряних млинів до сонячних батарей, і навіть складно уявити, що буде далі. Можливо, як у фільмах про фантастичне майбутнє, ми настільки приборкаємо енергію, що зможемо її контролювати силою думки. Або, що більш вірогідно, зробимо нові неймовірні відкриття, які змінять весь наш світ. Однак зрозуміло одне — наше життя точно буде й енергійним, й енергетичним, а люди, які працюють у сфері енергетики, будуть на передовій доленосних змін.