fbpx

В Україні видали посібник з методики картування

В Україні дедалі більше громад використовують методику картування для того, щоб вивчити та розвинути свій потенціал. Українські та іноземні фахівці підготували практичний посібник, у якому детально описали методику картування. Окрім того, автори навели практичні приклади як громада може впливати на розвиток своїх міст.

Картування громади – це процес виявлення ресурсів та створення образу громади, який демонструє її здатність та потенціал.

Громади малих українських міст здобувають досвід картування у межах проекту “Містки громадської активності”. Цей процес доводить, що навіть у невеликих населених пунктах є активні громадяни, які прагнуть якісних змін у своїх спільнотах. Для усіх охочих дізнатися більше про цю методику організатори та тренери проекту підготували посібник “Картування громад в Україні”, який можна вільно завантажити за цим посиланням.

Цей посібник буде корисним для активних громадян, громадських діячів, представників органів місцевого самоврядування, а також всіх, хто хоче розвивати свої громади. Авторський колектив (Ярослав Мінкін, Юрій Антощук та Ґжеґош Демель) – це тренери-інноватори, які працюють над зміцненням та активізацією громад в Україні та Польщі.

Кожна громада, на думку експертів із картування, має свій потенціал:   підприємства, центри громадської активності, освітні та культурні заклади. Але найголовніше – це люди та їхні можливості, як організовані групи, так й окремі особи, які мають таланти, знання і навички. Все це має бути досліджено та відображено задля виявлення справжнього потенціалу громади.

Як зазначає співавтор посібника Ярослав Мінкін, за допомогою простих інструментів картування мешканці можуть вирішувати проблеми своєї громади. “Українські громадські організації та органи місцевого самоврядування потребують нових ефективних інструментів для об’єднання громади та спільних дій на користь мешканців. Наша група авторів систематизувала світовий досвід з картування громад, щоб допомогти відстоювати суспільні інтереси”, – підкреслює він.

“Ми надаємо читачам універсальні методи та інструменти для визначення існуючих проблем, наявних ресурсів та пріоритетів для планування, реалізації й оцінки соціальних дій, які вони можуть легко застосувати в своїх громадах”, – додає Ґжеґош Демель.

Нагадаємо, що процес картування наразі відбувається у 12 малих містах  Львівської, Харківської, Запорізької, Донецької та Луганської областей. Результати картування громад у цих містах буде оприлюднено в травні 2018 р. на сайті проекту – www.bridges.org.ua. 

Картування громад є частиною проекту “Містки громадської активності”, що фінансується Єропейським Союзом та Національним фондом підтримки демократії (США). Проект співфінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії».