
«Куфер» поставив 10 франківцям — чоловікам та жінкам, приблизно одного віку, схожих професій та/або подружжям — однакові питання про роботу, стосунки, гендерні стереотипи, страхи та мрії. Порівнюючи їхні відповіді, ми спробували зрозуміти, чи так вже сильно ми всі відрізняємось одне від одного.
Анна Бода, студентка, громадська активістка
Кар’єра та стосунки рівноцінні. Але, я вважаю, що в молодості варто більше фокусуватись на своїй кар’єрі, а коли людина стає старшою, то займатись сім’єю (не забуваючи про кар’єру).
Якщо жінка хоче взяти прізвище чоловіка з власного щирого бажання (наприклад, щоб показати єдність сім’ї, що вони зі своїм партнером — одне ціле), то вона може це зробити, але не зобов’язана. Бо в цьому зараз немає великої потреби.
Чоловік не повинен забезпечувати сім’ю повністю, але в моменти, коли жінка є слабкою (коли виношує дитину чи після народження), більша частина внеску в сім’ю має бути на чоловікові. А за дитиною вже мають доглядати обоє.
Думаю, в навчанні немає різниці, хлопець ти чи дівчина: ми однакові люди, тому вчитись однаково легко всім.
В стосунках перший крок має робити той, кому сподобалась людина. Та я би сказала, що спочатку за романтичну вечерю має платити хлопець, щоб завоювати серце дівчини.
Я думаю про свою безпеку, і мої рідні теж. Коли повертаюсь ввечері від подруги і йду районом, в мене є нав’язливе відчуття, що щось може зі мною статись. Я почуваюсь незахищеною у місті і іноді думаю, що не варто повертатись вночі додому. Це цікаво, бо у моїх друзів-хлопців такого відчуття немає.
Мені здається, що деякі жінки можуть маніпулювати рухом MeToo в своїх цілях. Якщо раніше жінка була автоматично винуватою у негараздах сім’ї, то тепер ми автоматично кажемо, що це чоловік винуватий. У цьому немає балансу. Але в Україні цей рух ще досі не дуже сильно розвинутий: наприклад, у нас досі є багато курсів для жінок, як стати «богинею для чоловіка». Але на Заході це зараз маятник, який хитнувся в інший бік, де люди бачать аб’юз в усьому.
Боюсь не до кінця реалізувати свій потенціал через вагу стереотипів чи нав’язування способів, як треба жити.
Мій виклик — кожного дня ставати кращою і бути конкурентноспроможною. Світ дуже швидко розвивається, і щоб приймати правильні рішення, треба бути обізнаним і постійно покращуватись.
Мрію стати президентом України. Знаю, це дуже велика мрія і вона потребує детального підходу. Але загалом мрію проживати кожен свій день цікаво і своєю роботою приносити людям користь.
Продовження матеріалу читайте ТУТ
Програма «Амбасадори розмаїття у Прикарпатті» реалізується Молодіжною організацією «СТАН» в рамках проєкту «СТАН Амбасадори розмаїття 2020: локалізація» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та в рамках проєкту «Амбасадори Розмаїття у Прикарпатті — антикрихка підтримка вразливих груп та громадських активістів» через регрантингову схему підтримки Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства за кошти Європейського Союзу в межах підтримки громадянського суспільства в регіоні.
В рамках цієї регрантингової схеми ФГС СхП підтримує проєкти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму. Гранти доступні для громадських організацій з країн Східного Партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки є: демократія, права людини, економічна інтеграція, довкілля й енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.