
Тема 17 Docudays UA – про дорослішання. Це час, коли чутливо та гостро реагуєш на дійсність, переосмислюєш та формуєш свої погляди, вчишся бути самостійним. Однак для нас це можливість подивитись на дорослість не лише в особистому вимірі. У контексті державної політики ми пропонуємо розібратись у правах дітей i як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань.
Саме ці питання будуть обговорюватись під час програми Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays у Івано-Франківську та області, яка розпочнеться 10 листопада.
Окрім фільмів традиційною є і правозахисна програма. Зокрема вже заплановано проведення тренінгів з шкільного соціального підприємництва, сексуальної освіти та протидії булінгу та кібербулінгу. Щоб до них долучилося як найширша аудиторія вони відбуватимуться в ZOOM.
Ще однією з подій цьогорічного фестивалю буде приїзд режисерів документальної стрічки “Зарваниця” Яреми Малащука і Романа Хімея. Які, до речі, є уродженцями Коломиї, а зараз живуть і працюють в Києві. Стрічка, розповідає про один з наймасовіших паломницьких походів України, була вироблена повністю за кошти Держкіно України та у співпраці з Івано-Франківською і Тернопільською кінокомісіями.
Про візуальне рішення. Образом Docudays UA-2020 обрали жувальну гумку.
Кольорову, солодку й манливу – втілення чистого задоволення, коли ти тінейджер(ка). Рятівну, коли треба кудись подіти надлишок енергії чи просто впевненіше виглядати в очах однолітків. За надутою бульбашкою можна ненадовго сховатися від загроз світу. І навіть використовувати її як інструмент протесту – коли треба продемонструвати незгоду. Невинна звичка, яка втрачає свої чари в міру того, як людина стає дорослою.
Відкриватиме фестиваль фільм “Голубки з передмістя”. Це класична історія про дорослішання, про поштовхи до змін і про те, чи не буває для них запізно. Головною героїнею стрічки є дівчина-бунтарка, дідусь якої намагається показати їй шлях нового життя. Після перегляду відбудеться дискусія про “Виклики та загрози з якими стикається молодь”.
Загалом на фестивалі продемонструють, щонайменше 16 документальних стрічок: