fbpx

Платформа для адаптації підлітків ВПО

Впроваджено: Соціальний проект TEEN TEAM.

Огляд: Ідея та початок реалізації проекту почалися ще задовго до початку конфлікту на Сході України. Головним завданням проекту було показати дітям і підліткам з різних регіонів України, наскільки всі ми різні і разом з тим, наскільки ми єдині в колі своєї родини – України. Після початку бойових дій на Сході України ця задача стала як ніколи актуальною і важливою.

Про проблеми ВПО говориться і пишеться досить багато, вони багатогранні – це і відсутність житла, і проблеми з працевлаштуванням, і багато іншого. Але ми мало замислюємося над тим, як себе почувають діти, які опинилися відірваними від дому, від звичного середовища, від усталеного укладу життя в зовсім іншій місцевості, новому культурному, а інколи і мовному середовищі.

Головна мета – руйнування міфів, непорозуміння, формування толерантного ставлення до культури і традицій різних регіонів нашої країни, участь у повноцінному активному житті і ефективна адаптація у суспільстві підлітків з різних регіонів України.

Алгоритм дій:

  1. Майстер-клас з залучення підлітків до активного соціального життя, участь у волонтерстві і ефективна адаптація дітей ВПО в середовищі однолітків; діти та підлітки від 12 до 16 років. (Участь підлітків разом з освітньо-благодійним проектом “ЯНГОЛИ ПОРУЧ” у волонтерських заходах, направлених на підтримку дітей, які знаходяться на тривалому лікуванні).
  2. Майстер-клас з посилення участі підлітків у повноцінному житті суспільства, формування активної життєвої позиції, волонтерства, ефективна адаптація дітей ВПО у суспільстві. (Зустрічі та майстер-класи, направлені на підтримку воїнів, які проходять службу в АТО).
  3. Цикл зустрічей за програмою «Толерантність»; знайомство з багатогранністю нашого світу, культурою і традиціями країн Азії та Африки, формування шанобливого ставлення до культури, традицій, способу життя і звичаїв народів інших країн.
  4. Профорієнтація; забезпечення інформацією про можливості професій, навчальних закладів, працевлаштування, побудови кар’єри. (Зустрічі з успішними підприємцями міста, історії успіху, візити до діючих бізнесів, ознайомлення з професіями та можливостями освітніх закладів та програм).
  5. Майстер-клас; ознайомлення з традиціями та звичаями Західної України.

Головне досягнення, отримане при реалізації проекту, – це посмішки, щастя і сміх дітей. Це нові друзі, нові захоплення і нові знання, це успішна адаптація в суспільстві та середовищі своїх однолітків.

Вплив:

Головна зміна в суспільстві від реалізації такої ініціативи – злам бар’єрів стосовно дітей вимушених переселенців. Фінансування, допомога в організації та реалізації проекту здійснюється завдяки спонсорам і меценатам Івано-Франківська, освітнім і благодійним організаціям міста, які раді прийняти у своєму місті не просто ВПО, а нових повноправних, нехай ще і юних жителів.