
Частина команди СТАНу долучилась до громадської акції “Безпечна Набережна” з відновлення “зебри” на пішохідному переході у Івано-Франківську. Йдеться про Набережну Стефаника, де дуже інтенсивний рух автомобілів і вкрай небезпечно переходити проїзну частину. За словами місцевих мешканців “зебра” на цьому місці відсутня вже близько 4 років. У такий спосіб учасники/ці акції хочуть спонукати владу міста виконувати свою роботу і на цій вулиці також.
Своїми враженнями про участь ділиться представниця ГО “ СТАН” Маша Келій : “Для мене організація та проведення акції – це прояв моєї свідомої громадянської позиції, це усвідомлення моїх прав, і можливість їх відстоювати, це відкрите/публічне звернення до представників влади шляхом прямої дії, забезпечити ті права громадянам країни, які в них є згідно чинного законодавства”.
За її словами, підтримка акції це прояв солідарності з іншими активістами і громадянами міста. Адже на сьогодні в нашій країні та місті існує велика кількість громадських організацій і громадських активістів, які так чи інакше формують чи, принаймні, намагаються формувати свідоме громадянське суспільство, яке готове не мовчати, коли їх права порушені, а в ліпшому випадку виходити і відстоювати їх.
“Якщо говорити конкретно про акцію «Безпечна Набережна», то я вирішила підтримати ініціативу Віктора Загреби, бо я так само живу Івано-Франківську і вимушена переходити дорогу, там де має бути нанесена розмітка, але її там немає. Я як водійка – початківець, хочу, щоб були створені безпечні умови для всіх учасників дорожнього руху, я не хочу, щоб на дорогах гинули люди, через недбале ставлення чиновників до своїх прямих обов’язків. Під час акції я чітко усвідомила і підтвердила свої очікування, спілкуючись з перехожими людьми, що ми, як ініціативна група з трьох громадських організацій, можемо стати прикладом, каталізатором для більш ширшого кола. Що ми можемо виходити і говорити, об’єднуватись і діяти, піднімати публічний розголос тих питань, проблем, запитів, які існують в суспільстві і які важливі в першу чергу для громадян, а не можновладців. Ми маємо право говорити і захищати свої права”, – пояснює Маша Келій.