Впроваджено: громадська організація захисту прав іноземних студентів «EL&OL».
Огляд: Шкільна молодь дуже легко підхоплює стереотипи, що панують у суспільстві. Міжособистісні конфлікти між дітьми з числа ВПО та їхніми однолітками в школах є однією з проблем на шляху до інтеграції переселенців. Методика Живої Бібліотеки ефективно використовується для руйнування стереотипів про соціальні, етнічні та релігійні меншини. Цільовою аудиторією Живої Бібліотеки з ВПО можуть бути як діти-підлітки (12-15 років), так і соціальні педагоги, вчителі чи звичайні мешканці міста. Як гостей запрошують ВПО (в тому числі студентів-іноземців, які теж вимушено переїхали з окупованих територій).
Алгоритм дій:
За підтримки Департаменту освіти і науки міста Івано-Франківська активісти впроваджують серію культурно-освітніх заходів для молоді за методикою Живої Бібліотеки.
Структура заходу «Жива Бібліотека з ВПО»
Підбиття підсумків. Разом з аудиторією йде обговорення проблем, з якими стикаються гості. Учасники діляться з модератором враженнями й дають власну оцінку стереотипним уявленням, які були сформульовані на початку заходу.
Вплив:
Звичайно, важко виміряти статистику руйнування стереотипів та підвищення толерантності серед учасників Живої Бібліотеки. Тим не менш, судячи з відгуків учасників, бажання шкільної адміністрації та активних вчителів продовжувати проведення заходів за цією методикою, можна констатувати її ефективність. Окрім того, Жива Бібліотека позитивно впливає на запрошених гостей. З їхніх слів, після заходу ВПО та інші гості відчули себе більш потрібними для суспільства та цікавими для інших людей.