fbpx

Про СТАН

Молодіжна організація “СТАН” — неурядова організація, яка методами неформальної освіти підсилює низові ініціативи та активних громадян, зокрема, з вразливих та маргіналізованих груп. Об’єднана цінностями свободи, поваги до людської гідності, взаємодопомоги, різноманіття культур і думок, команда СТАНу розбудовує креативне громадянське суспільство в Україні. 

А це можливо, лише коли у суспільстві є демократія та культура прав людини. Тож наша місія — підсилювати голоси тих, кого нечутно:

– надаючи учасникам_цям наших проєктів професійні знання;

– допомагаючи їм зробити “перші кроки” у громадському секторі;

– створюючи і розвиваючи мережі взаємопідтримки.

Молодіжна організація “СТАН” спеціалізується на неформальній освіті з

Стратегічними цілями організації є:

В умовах пандемії COVID-19 нашим пріоритетним завданням є зменшити соціальні наслідки вірусу та карантину, запровадженого у зв’язку з ним — ріст ксенофобії, нерівності, гендерно обумовленого насилля, занепад низки креативних індустрій.

Історія “СТАНу” — це шлях від протестного літературного угрупування у Луганську до спільноти правозахисників_ць і культурних медіаторів_ок по всій країні. Утворена наприкінці 90-х, організація дорослішала разом із молодою державою Україною: відстоювала її демократичність та свободу у двох революціях (2004 і 2013), а з початком війни, мусила переїхати в Івано-Франківськ. Говорячи “організація”, маємо на увазі не так конкретних людей, як ціннісне ядро, що понад 20 років гуртує митців/мисткинь, активістів_ок, правозахисників_ць, менеджерів_ок освіти і культури.

Сьогодні “СТАН” є спільнотою молодих професіоналів_ок у сфері освіти, культури, правозахисту і медіа. Більшість її членів та членкинь виросли у малих містах, зіштовхнулись з упередженнями й суспільною нерівністю і попри це досягли успіху. Серед них є ті, хто закінчили Український католицький та Центрально Європейський Університети. Стали степендіант(к)ами топових міжнародних програм Prague Civil Society Fellowship Program (Чехія), International Visitors Leadership Program “Open World”  (США), Culture and Performance (Данія) та багатьох інших. Представляли Україну на міжнародних зустрічах в країнах Європейського Союзу, Східного Партнерства та Центральній Азії.

                                    

   Ярослав Мінкін                                                       Юлія Сінькевич                                                     Дмитро Кузнєцов

                                 

       Юлія Любич                                                      Марія Келій                                             Андрій Волик

                 

Максим Осадчук                                                     Андрій Фармуга

Ми охоче ділимось своїм досвідом. Тільки у 2019 році наша організація мала 1300+ випускників_ць із 24 регіонів України — низових активістів_ок, митців/мисткинь, переселенців_ок і ветеранів_ок АТО/ООС, ЛГБТ+, представників_ць етнічних та релігійних меншин. Дві сотні з них розробили і втілили власні соціальні, освітні й творчі проєкти.

У ролі тренерів_ок та спікер_ок з нами співпрацюють впливові правозахисниці_ки, журналіст(к)и, арт-активіст(к)и, експерт(к)и з культурного менеджменту та розвитку громадських ініціатив. Зокрема, соціальна мисткиня Алевтина Кахідзе, експерт з фандрейзингу й розвитку неприбуткових організацій Руслан Краплич, засновниця медіа-порталу “Заборона” Катерина Сергацкова, гендерна активістка і блогерка із Казахстану Фаріза Оспан, узбекистанский арт-активіст Ашот Даніелян та десятки інших лідерів_ок думок у громадському секторі.

Нам довіряють міжнародні фонди The National Endowment for Democracy, Агентство США з міжнародного розвитку — USAID, Міжнародний фонд “Відродження”, Корпус миру, Український культурний фонд. Із 2018 року “СТАН” є виконавчим партнером агенцій Організації об’єднаних націй ЮНІСЕФ та МОМ на Донбасі, Галичині та по всій Україні. Організація є членом впливових мереж: Форуму громадянського суспільства Східного Парнтерства, антидискрімінаційній “Мережі Розмаїття”, Коаліції на захист громадянського суспільства.