fbpx

АКТИВІСТ(К)И ВИСЛОВИЛИСЬ НА ПІДТРИМКУ “СТАНУ” ТА ЗАСУДИЛИ ПРОВОКАЦІЇ РАДИКАЛЬНИХ СИЛ

У відповідь на публічні звинувачення Молодіжної організації “СТАН” у сепаратизмі учасни(-ці/ки) її освітніх програм “СТАНу” долучились до флешмобу #солідарнізістаном у мережі Facebook. На своїх сторінках активісти й активістки висловились на підтримку організації, а також засудили дії радикально налаштованої молоді, що вчинила провокацію під офісом ГО “МО”СТАН”  28 жовтня.

Команда “СТАНу” цінує усіх тих людей, які підтримали нас у скрутний момент. Фізично перебуваючи далеко, часом навіть в іншій країні, наша активістська родина була поруч із нами. Це вкотре доводить силу мереж, надихає продовжувати робити нашу справу далі: поглиблювати міжкультурний діалог, розвивати культурний сектор, фасилітувати діалоги у громадах, сприяти правозахисній діяльності, боротися проти расизму і ксенофобії.  

Нагадаємо, у суботу, 28 жовтня, близько 17-ї години біля будівлі, де розташований офіс «Молодіжної організації «СТАН» група молодиків заблокувала вхід до робочого приміщення операційній менеджерці «СТАНу» Олесі Архіповій. Юнаки відмовились представитись, проте наполегливо просили про зустріч з лідером організації, чинили психологічний тиск на громадську активістку, погрожували зірвати міжнародний захід за участі представни(-ків/ць) семи країн. Пізніше стало відомо, що молоді люди є членами ГО “Карпатська січ”. Спілкуючись із представницями “СТАНу” вони звинувачували організацію в сепаратизмі, на підтвердження власних слів, показуючи фото десятирічної давнини та знімки колишньої учасниці літературного угрупування “СТАН”. Для залагодження ситуації довелось викликати поліцію.Того ж вечора на адресу “СТАНу” посипались звинувачення в сепаратизмі у Facebook та  деяких Івано-Франківських ЗМІ.

Людмила Панасюк

журналістка телеканалу Інтер (Київ-Луцьк)

https://www.facebook.com/lyudmila.panasyuk/posts/1449361605179204

#солідарнізістаном #довгопост Зі СТАНом я познайомилася випадково і полюбила його не одразу. Його крейзі атмосфера для консервативної мене спочатку здалася ту мач. Пройшло півтора роки і можу впевнено сказати, що люблю їх усіх – перш за все за дивовижне вміння бути собою. Такими, якими є, без підлаштування під соціум і вимоги, які нам диктуються з усіх сторін. Ще одна моя любов для них – за свободу. Свободу думки, свободу слова, свободу планів, ідей, настрою. Зараз мій СТАН втрапив в ситуацію, коли його права утискають, тому мовчати не можу. Мені огидні будь-які прояви дискримінації і утисків. Мінкіну дісталося за фото з екс-друзями, які пішли кривою доріжкою, і за те, що СТАН лишився СТАНом, а не переформуався у СТАНОВИЩЕ, СТАНОВИЦЮ чи ще які варіації назви. Ситуацію з Олесею взагалі коментувати не хочеться – низько, підло, тупо і цинічно бити людині по найболючішому. Така поведінка не робить честі “борцям за Україну”. Такі гопопатріоти дискредитують адекватні рухи активістів, які справді прагнуть змінювати країну. ситуація, яка склалася у Івано-Франківську геть нездорова. Але СТАН з неї виплутається, бо це якраз така організація, якої зараз дуже потребує суспільство – здатна приймати молодь, якою вона є і не нав’язувати якісь цінності чи ідеї, а пропагувати їх і підтримувати у прагненні до кращого. Друзі, я з вами! І нам нічого боятися – правда завше перемагає!

Амет Бекіров

Голова правління  ГО “АРЕКЕТ” (Дрогобич, родом з Бахчисарая)

https://www.facebook.com/amet.bekirov/posts/10207947603326846

https://www.facebook.com/areket.2016/posts/1572654649493604

#солідарнізістаном

Сегодня тот День, когда я подставляю своё плечо моим Друзьям из СТАН \ STAN art group. А познакомился я с ними этим летом, когда они организовали Трансформационный кемп в рамках проекта «Содействие диалогу и примирению в регионах Украины».Только вместе мы Созидающая Сила! çoq sağ oluñız! дуже дякую за дружбу з вами!

Цю пісню ми співали на березі Моря, а над нами сяяли зірки і енергія хвиль давала Сили тут і зараз для подальшого Шляху!

Однажды дед говорил мне,

Когда светало вдали,

Мы с ним у дверей стояли,

И телеги мимо ползли.

Видишь ли эти стены?

За ними мы все живём,

И если мы их не разрушим,

То заживо здесь сгниём.

Припев:

давай разрушим эту тюрьму

здесь этих стен стоять не должно

так пусть они рухнут / рухнут рухнут

обветшавшие давно

и если ты надавишь плечом

и если мы надавим вдвоём

то стены рухнут / рухнут рухнут

и свободно мы вздохнём….

Арсені Анна

Студентка (Івано-Франківськ)

https://www.facebook.com/anna.nirvana.9/posts/1320283761431558

Пам’ятаю , як будучи маленькою дівчинкою , спостерігала за величезним мурашником , де мільйони маленьких мурах , вправно і злагоджено працювали одне з одним , допомагали та підтримували кожного , хто потрапляв в ту чи іншу халепу . Ще тоді дійшла висновку , що вони всього лиш велика сім’я , і що в людей напевне такого не буває . Це ж як ?!

І з цією думкою прожила б все своє життя , якби не зустріла їх . І не стала маленькою частиною їхньої сім’ї . Різні люди , різні погляди на життя , вподобання в їжі , ставлення до світу та до людей , різні шляхи вирішення проблем , але одне велике і світле серце на всіх . ” СТАН ” – просто не міг стати однією з сторінок життя . Тому що сам переписує мільйони сторінок інших людських життів . Тому що говорить там , де більшість обирає мовчати . Тому що діє там , де інші бояться . Тому що розбиває всі призми суспільних стереотипів . Тому що підносить до сонячних променів те , що інші цураються взяти в руки . Тому що проливає світло на правду. Тому що протягує руку допомоги всім. Тому що не засуджує та не відштовхує . Тому що дає справедливості дихати .Тому що немає сортів людей . Тому що всі – рівні . Тому що , ” СТАН ” – велика сім’я , величезний мурашник , який руйнує стіни і рве кайдани на твоїх і моїх зап’ястях . Який дозволяє тобі вдихнути на повні легені , не боячись , що за це доведеться розплачуватись . Який дає твоїм словам і діям волю . Який змінює світ та змінює кожного з нас.

Маргарита Моисеева

Керівниця ГО «Асоціація об’єднаних мистецтв» (Житомир)

https://www.facebook.com/margarita.moiseyeva/posts/1639988259354536

http://stan.org.ua/…/vidpovid-na-zvynuvachennya-go-molodiz…/ Прикра ситуація, коли громадська організація з активною патріотичною позицією та гарним міжнародним досвідом зазнає тиску з боку недостатньо поінформованих, але занадто агресивних груп людей#солідарнізістаном

Антон Кальянов

Студент, (Івано-Франківськ)

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=942996572524759&id=100004432753171

Що для мене #Стан ? З недавніх пір “Стан” став моєю другою сім’єю. Це не просто робота, але й мрія приносити радість іншим . #Стан – це те місце, де  приймуть з любов’ю, вислухають, зрозуміють і підтримають.Саме тут ти забуваєш про свої проблеми, буденність і метушню.

Проблеми завжди були, є й будуть – але і це мине. Проблеми тільки загартовують і роблять нас сильнішими.Те, що відбувалось, в черговий раз підтверджує власну зацікавленість тих чи інших сторін, яким вигідні провокації і фальсифікації даних. Обман лунає звідусіль , але те, що цим починають займатися люди , які вважають себе “захисниками”, примушує особисто мене задуматись, чому і головне навіщо? Але і на ці питання звичайно будуть відповіді.

Потрібно і на далі рухатись до своєї мети, незважаючи на проблеми які виникають у нас на шляху. Я – повністю солідарний зі #Станом і знаю що правда на нашій стороні!

Катерина Тарасевич

Митччиня-активістка  (Житомир)

https://www.facebook.com/kateryna.tarasevych.3/posts/1625425954187374

#солідарнізістаном

“Стан” звинувачено у сепаратизмі. Чесно,аж смішно.

Діяльність організації спрямована на розвиток нашого суспільства, формування нової свідомої,інтелектуальної,духовної та здорової молоді та захист прав та свобод людини.

СТАНівці- активні, сміливі, творчі, безмежно люблячі свою країну, які не тільки сподіваються,а й творять наше з вами європейське майбутнє.

Мені пощастило взяти участь у воркшопі організованому СТАНом. Це були дивовижні 4 дні, наповнені навчанням,спілкуванням,іграми,піснями, сміхом та серйозною роботою. Я вдячна за цей період життя. Так! Саме період, бо у Франківську, в горах я прожила ціле життя з великою родиною.

Дякую, що ви є! Я з вами!

Анжелика Ибр

Директорка ГО “Астерикс” (Харків)

https://www.facebook.com/angelika.ibr/posts/1862558300439580

#солідарнізістаном

Ребят, уехавших из зоны АТО (еще в 2014 году) в Ивано-Франковск, дочку погибшего бойца Архипа, назвали сепаратистами. Кого завтра, также нагло и цинично объявят врагом народа? Кому война и разжигание национальной ненависти – «мать родна»?

СТАН \ STAN art group, мы с вами.

Антон Кухлєв

Громадський активіст (Новогородівка, Донецька область)

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=620784984978578&id=100011412454611

Минулого літа я відкрив для себе “СТАН” та його команду. То були щасливі дні мого життя, коли під час кемпу на Азовському морі ми отримали можливість бути разом. Молодь із різних куточків України, яка прагне змін та сама несе зміни. Друзі, тримайтеся! Донеччина вболіває за вас!

#солідарнізістаном

Вікторія Мисан

Членкиня національної скаутської організації ПЛАСТ, (Луцьк, зараз навчається в Індонезії за степендіальною програмою)

https://www.facebook.com/viktoria.mysan/posts/1588340094545759

#солідарнізістаном

Сьогодні я б хотіла підтримати громадську організацію, яка в своїй діяльності направлена на впровадження позитивних змін у суспільстві.

Я хочу підтримати людей котрі щодня проводять культурно- просвітницьку, освітню та соціальну роботу. СТАН \ STAN art group, організація котра реалізовує культурні та освітні проекти направленні на поширення демократичних європейських цінностей, прав та свобод людини.

Закиди щодо сепаратистських поглядів виглядають безглуздими, якщо ви хоч трішки знайомі з діяльністю організації сьогодні.

Катерина Семесь

Громадська активістка, Жмеринка

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1537531459627043&set=a.253122594734609.60129.100001106107062&type=3

#солідарнізістаном

Розповідати про СТАН \ STAN art group можна безмежно довго, і не охопити навіть маленької частини їхніх здобутків. Адже кожен проект, кожен захід залишає відлуння у серці та думках учасників, запускає ланцюгову реакцію. Сьогодні ти – учасник тренінгу, завтра – сам напишеш проект, впровадивши його у життя – надихнеш ще когось на активні дії, а він – долучить своїх друзів до активізму.

Завдяки СТАНу я нарешті зрозуміла, що культуру не потрібно десь шукати – ми самі її створюємо, і своїми маленькими спільними діями, маленькими кроками, ми творимо величезні зміни.

СТАН має дивовижну здатність – він об’єднує людей, і ми готові об’єднатися заради СТАНу

http://stan.org.ua/…/vidpovid-na-zvynuvachennya-go-molodiz…/

Ірина Остаф’єва

Адміністраторка Відьма-бару “Лиса гора” (Київ, родом з Донецька)

https://www.facebook.com/irina.ostafieva/posts/1462274090559197

#солідарнізістаном

У цьому році мені пощастило взяти участь у Трансформаційному кемпі, який організував СТАН \ STAN art group. Від цього тренінгу я досі в захваті. На мене справили неймовірне враження організатори. Це дуже добрі та відкриті люди, справжні громадські діячі. Люди з великим відкритим серцем, які готові допомагати усім та кожному. Усі наклепи про сепаратизм СТАНУ особисто для мене – смішні. Це справжні патріоти своєї держави.

Олена Кудрявцева

Директорка Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру (Черкаси)

https://www.facebook.com/actioelen/posts/1557316037695942

#солідарнізістаном на 100%!

#багато_букв_була_щира

Я, директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру, активістка та громадська діячка, а також учасниця різноманітних заходів та акцій СТАН \ STAN art group підтримую діяльність ГО “СТАН” та глибоко переконана у їхній щирості та бажанні сприяти діалогу та примиренню в українському суспільстві, протидіяти упередженням і дискримінації!

Я відвідала 3 навчальні візити СТАНУ:

  1. У травні це був Високогірний воркшоп “Відкриті діалоги”, де в казковій атмосфері “Хатини-майстерні”, яка знаходиться високо в горах під Івано-Франківськом, ми говорили про українські та європейські цінності, визначали свої власні пріоритети, у форматі “живої бібліотеки” спілкувалися з цікавезними людьми та творчими особистостями, переглядали Європейську конвенцію, обмінювалися досвідом та знаннями…
  2. У червні я занурилася у вир громадянської активності беручи участь у трансформаційному кемпі на одному з найбільших островів Азовського моря, що є, до того ж, одним із природних див України, о. Бірючий. Ми жили у наметах на березі моря та навчалися основ прав людини, будуванню діалогу, критичному мисленню та разом з активістами зі всієї країни створювали безпечний простір для навчання, мережування і співтворчості.

За кілька днів, по завершенню табору в Мелітополі ми організували акцію “Європейські діалоги”, де в центральному парку міста за чашкою м’ятного чаю говорили зі звичайними людьми про їхні цінності, проблеми та прагнення. Раніше, їх ніхто про це не питав, а СТАН захотів почути. Ви б бачили, як щиро говорили люди про те, що їх турбує, що вони б хотіли покращити у своєму місті, яку точку зору мають та які цінності головні саме для них та їх родин. Ця акція справила на мене дуже сильне і яскраве враження, хоча спочатку я ставилася до неї дещо скептично, мовляв “ну поговоримо ми, ну вип’ємо чаю, і що”. Насправді, ефект був колосальний, з кожною хвилиною, кількість людей збільшувалась, і тоді я зрозуміла, що людям дуже важливо, щоб їх просто по-справжньому почули…

  1. Третім був навчальний візит до Польщі “Пізнання заради порозуміння”. Можу сказати одне – це було незабутньо!

З 4 до 11 вересня у гірському селищі Конінкі ми спілкувалися із поляками, досліджували спільні корені, боролися з упередженнями та стереотипами, влаштовували національно-традиційні вечори обох країн, робили театральні постановки, опитування, знімали фільм та складали пісні. За допомогою методів неформальної освіти, дискусій, воркшопів, ігор – ми краще зрозуміли один одного, да і себе водночас. Чого тільки варта наша 21 км подорож із Liudmila Panasiuk по горам… 😉

Все це я писала не для того, щоб пропіарити СТАН (хоча їхні заходи дійсно креативні та класні!), а для того, щоб дати конкретні приклади того, ЯК вони працюють та ЗАРАДИ ЧОГО все це роблять!

Дуже важливо в молодіжній роботі, неформальній освіті та й взагалі по життю мати 3 складові: знання, практичні навички та цінності. Бо якщо ти щось робиш, а не віриш в це – все марно…

Побувавши на всіх цих заходах та поспілкувавшись зі СТАНівцями я точно знаю, що вони знають, що роблять, вміють це робити добре та щиро вірять в це!

Я поки сама не побачу/почую/побуваю десь, не повірю в те. Тому, друзі, не вірте на слово – переконайтеся самі, відвідайте хоч один захід ГО “СТАН” і ви мене зрозумієте! 😉

Ліна Петляк

Громадська активістка, поетеса (Івано-Франківськ)

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=497292703983724&id=100011089956496

#солідарнізістаном

Я – Ліна Петляк,солідарна зі СТАНом,громадською МИРНОЮ організацією,#що перевернула мій світогляд зсередини й допомогла зруйнувати всі стереотипи,що нав’язує нам тоталітарна система.

Люди,що працюють у #Stan_art_group та й взагалі всі кого я зустріла на своєму життєвому шляху ,в плані якогось стосунку до неї, #ЩИРІ й надзвичайно #ЦІЛЕСПРЯМОВАНІ , #ЛЮБЛЯЧІ ,#ТІ що завжди прийдуть на допомогу у важку хвилину.

Всі ми – велика РОДИНА і наш рідний дім хочуть зруйнувати ворожі сили,та цього їм не досягти.

РУКИ ГЕТЬ ВІД СТАНУ!

Тетяна Шевченко

Членкиня ГО “Асоціація юних жмеринчан” (Жмеринка)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=389164338168528&set=p.389164338168528&type=3

#солідарнізістаном  

Вдячна долі, що познайомила мене з тобою “СТАН”. Адже з тобою пов’язані трансформаційні періоди, які стосуються не лише мене, а й жителів невеличкого містечка на Вінниччині. Завдяки тобі, “СТАН”, ми вперше побували з культурно-освітнім візитом у Польщі. ТИ є нашим порадником у громадській активності, ТИ допомагаєш формувати і розвивати креативний клас у суспільстві, ТИ організовуєш незабутні заходи, які пам’ятаєш у житті. Нехай все те, що змусило вашу команду розчаруватися, збентежитися, зпантеличитися додасть Вам ще більшої сили у боротьбі, терпіння і незгасаючої віри, що Ви не одні. Любимо і завжди чекаємо зустрічі з Вами:-)))))

Дар’я Гарець

Студентка, акторка Театру Сучасного Діалогу (Львів-Полтава)

https://www.facebook.com/daria.haretc/posts/353326285127497

СТАН – це просто рушійна сила для мене. Дуже прикро, шо склалася така ситуація. Це сім’я, друзі, однодумці і просто круті люди які змушують тебе робити шось з собою, світом, оточенням, в якому ти живеш.

#солідарнізістаном

Поліна Літвінова

Школярка (родом з Макіївки, навчається в штаті Айова, США, за “Програмою обміну майбутніх лідерів” (FLEX)

https://www.facebook.com/polina.litv/posts/517914128569614

#солідарнізістаном

8 жовтня сталася прикра подія, яка мене шокувала. Радикальні сили звинуватили Громадську організацію “СТАН” у сепаратизмі і намагались влаштувати провокацію біля офісу. В цьому пості я хочу розповісти про своє знайомство зі СТАНом і про те, що для мене є СТАН. Перший раз я дізналась про цю організацію у 2015 році, коли поїхала з освітнім візитом до Польщі. Для мене, 13-річної дівчини, тоді ця поїздка була необхідною і дуже важливою. Я побачила, як живуть люди в європейській країні і коли приїхала в Україну, то вже знала, які зміни хочу робити. У 2016 році я побувала ще на 2 проектах, які були організовані СТАНом. Хочу наголосити на тому, що кожен з цих проектів мав на меті ознайомлення з культурою нашої країни. Протягом проектів ми розповідали полякам про Україну, готували національні вечори, вчили їх української та розучували наші пісні. Ми розповідали про нашу історію, ми говорили про Майдан і про російську агресію, з гордістю носили вишиванки і організовували в Польщі флешмоби до Дня Незалежності України. І все це було під керівництвом Olga Tut, яка була нашим лідером. Вона всіляко нам допомагала і давала поради. Це людина, з якою я знайома особисто, і я з впевненість можу сказати , що вона патріот України і дуже переймається подіями на Сході. Чомусь у нас у країні є стереотип, що якщо ти переселенець, то ти автоматично – сєпар. І мене завжди це обурює. І саме членів СТАНу обвинувачують у сепаратизмі тільки тому, що вони жили на українській території на сході. Для мене ця тема дуже болюча, бо мене і мою родину також називали «сєпарами». І це робили інші громадяни України, які вважали себе патріотами та регулярно іздили до Москви на заробітки. Весь «сепаратизм» моєї родини полягає у тому, що нам «не пощастило» бути мешканцями Донецької області. Скажіть, в чому була винна я, 12- річна дівчина, яка народилась і до війни жила в Макіївці Донецької області? В чому винні мої батьки, інші тисячі переселенців, які свідомо залишили своє майно і «голосували ногами» за України? Так, ми переселенці. Ми заплатили своїм майном, роботою, зв’язками, здобутками, звичним та стабільним життям ЗА ПРАВО ЗАЛИШАТИСЬ УКРАЇНЦЯМИ. Якщо ви поїдете до Запоріжжя, Маріуполя чи навіть Києва (і не тільки), ви зустрінете людей, які не втікали від війни, яким не довелося залишити свій дім і усе набуте за роки життя, але ці люди завзято чекають путіна і росію. Вони тихенько мовчать, але їм тільки дай можливість, і вони побіжать натягувати російський триколор. І вони чомусь “нє сєпари”. А люди, які сприяють розвитку суспільства; які вміють мислити; які генерують ідеї; які ідентифікують проблеми і шукають шляхи їх вирішення; люди, які допомагають молодому поколінню українців знайти себе; які дають можливість підліткам (більшість батьків яких ніколи не могла би собі таке дозволити) подорожувати до країн Європи безкоштовно; люди, які переймаються тим, що робиться зараз у країні; люди, які говорять до тебе українською навіть тоді, коли ти говориш російською; які борються за справедливість; які вчать знати і відстоювати свої права та не боятися говорити; які РОБЛЯТЬ ЗМІНИ в Україні – сепаратисти? Я знайома з Yaroslav Minkin, Олеся Архіпова (Olesya Arkhipova) і Olga Tut. І хочу сказати, що мешканці Івано-Франківська мають пишатись тим, що саме в їхньому місті живуть такі люди. Наприклад, в моєму місті немає групування мотивованих і активних громадських діячів, які розвивають нашу країну. СТАНівці завжди радо приймуть тебе у своєму офісі і проведуть екскурсію по Франківську, розкажуть про визначні пам’ятки і історію міста. Їхня діяльність спрямована на людей РІЗНИХ, незалежно від раси, віку, орієнтації, релігії чи мови. Вони шанують РІЗНОМАНІТТЯ. Організацію звинувачують в сепаратизмі, приводячи в докази фотографії десятирічної давності, які були зроблені біля пам’ятника Лєніна. Це така явна маніпуляція, яка зрозуміла навіть мені, підлітку)). Я дуже добре пам’ятаю, що ще в 2012 р. моя вчителька в тоді українській Макіївці розповідала про те, що Лєнін герой. А адміністрація школи вимагала намалювати плакат до 9 травня, головним атрибутом якого МУСИЛА бути гєоргівська лєнточка. І тому я розумію, чому після своїх активностей та перфомансів, які висміювати та засуджували радянський режим, Мінкін в Луганську був особистим ворогом усіх комуністів. Перш ніж засуджувати, з’ясуйте, що саме зафіксовано цією фотокарткою. СТАНівці – не такі, як всі. Вони ОСОБЛИВІ. Знаєте, дуже часто якщо люди роблять щось нове і незвичне для інших, це сприймається критично. Важливо те, що ці люди ДІЮТЬ. А члени цієї організаціїї – приклад для усіх громадян України, приклад громадських активістів і патріотів. ВОНИ РОБЛЯТЬ ЗМІНИ.

“У цьому пості я також хочу подякувати СТАНу, бо завдяки їхнім проектам я почала вчити англійську мову, що дозволило мені виграти грант на навчання у США, де я зараз і знаходжусь). СТАН допоміг мені “знайти себе” і визначитися з цілями і планами на майбутнє. І я дякую за це СТАНівцям і вірю, що по поверненню в Україну буду співпрацювати та брати учать у нових проектах цієї дружньої організації “сімейного” типу). Бо СТАН – це РОДИНА!

https://www.facebook.com/polina.litv/posts/517914128569614  

Ярослава Комісарук

Активістка (Маріуполь, родом з Донецька)

https://www.facebook.com/yaroslava.komisaruk/posts/1916379995347303

#солідарнізістаном

Це дуже важливо для кожного з нас !

Хотілося розпочати з передісторії мого знайомства зі СТАН .

Це було яскраве знайомство. Літком 2016 року відбувся навчально-інтеграційний візит української молоді в Польщу, який організувала Молодіжна організація ” СТАН ” . На мою думку , це була яскрава подорож для молоді , яка потрапила туди . Незабутній Поронін , Краков , Закопане . І ті , хто був з нами знає , що таке грати на гітарі й співати на центральних вулицях маленького міста Закопане. Хочеться подякувати Olga Tut за її наснагу , адже не кожен зміг би так. Також, дякую за твої перфоменси , адже це реально було цікаво. І ці події і емоції завжди залишаться в моєму серці ❤️

Ще одна важлива подія разом із СТАНом відбувалася в листопаді 2016 року , я потрапила на трененіг “Майстерня навчальних ініціатив ” .Olesya Arkhipova ти реально провела цей трененіг дуже цікаво , кожен день був тяжкий але наповнений найкращиними емоціями .

Щодо безглуздих обвинуваченнь , то вони зовсім не обґрунтовані. Я сама з Донецька і знаю, що таке загубити все . Переїхати в інше місто і почати життя з нуля не так і просто , вони змогли і я змогла. Вони дають не тільки надії , а й можливості . СТАНівці – це люди , які спроможні на будь-що і не заради своїх інтересів . Хотілося б подякувати Yaroslav Minkin, Bogdan Dubylovskyj, Kyle Logan , ви неймовірні Ви поміняли моє мислення , завдяки вам мої думки зовсім інші . Дуже легко говорити але важко щось зробити.

СТАН , я з вами!

Лідія Нестеренко

Активістка (Чернівці)

https://www.facebook.com/l.w.nesterenko/posts/885820388240864

#солідарнізістаном

Підтримую Громадську організацію «СТАН» !!! Абсолютно толерантні, позитивні, енергійні та публічні ! Поширюють ті цінності, про які ми говоримо щодня: рівність, демократизм, гуманізм, взаємоповага, взаєморозуміння… Будь хто, хто відвідав хоча б один організований ними захід переконався в цьому. Дякую за ковток свіжого повітря !!!

Анна Нико

Репетиторка з англійської мови, активістка у сфері неформальної освіти (Миколаїв)

https://www.facebook.com/anna.niko125/posts/1562623910524468

Для меня общественная организация ”Стан” – это люди, которые занимаются просветительской деятельностью и неформальным образованием, учат толерантности и уважению к людям разных национальностей и рас.

#солідарнізістаном

Ірина Сеник

Школярка-активістка, Івано-Франківськ

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=259017741290536&id=100015469357791

#солідарнізістаном

Поки вважала Франківськ безпечним містом зі свободою думки,зі СТАН \ STAN art group сталась неприємна ситуація. І може, вам не обов’язково заглиблюватись в цю історію (якщо все ж, то внизу посилання на пост). Але день після того, членкиня стану Olesya Arkhipova погодилась провести нам тренінг. І разом всіма високо філософськими висновками з розмов про цінності, ми випадково навчились ще одному. Люди не завжди кажуть правду. Спеціально, як у випадку із викривленою інформацією про СТАН, чи випадково, як на тренінгу.

А взагалі, дуже прикро що на них “наїжджають”. Бо стан багато в чому допоміг мені. А ще, це неймовірно приємне місце з теплою атмосферою, де тільки прийшла, зразу своя. А ще,тут працюють щирі і прямолінійні люди, які люблять філософію і дивні ігри.