fbpx

Олеся Архіпова

тренерка-фасилітаторка

Фасилітаторка навчальних, робочих процесів та процесів прийняття рішень, тренерка з прав людини, гендерної рівності, критичного мислення, освіти впродовж життя та  громадянської освіти. Джокерка театру пригноблених.

У 2018-2019 роках джокерка / фасилітаторка проєкту “Одна з нас” від ГО “Театр для діалогу” в співпраці з агенцією ООН жінки. Вела адвокаційні та освітні майстерні/законодавчий театр/захист прав жінок. Займалася адвокацією прав жінок в 5 регіонах України (Львів, Івано-Франківськ, Херсон, Бердянськ, Чернівці). Підготувала та провела адвокаційні майстерні, результатами яких стали адвокаційні вистави в Парламенті України до парламентських слухань про права жінок та протидії всіх форм дискримінації щодо жінок.

Проводила тренінги для тренерок з адвокаційного законодавчого театру. Працювала з формуванням навчального  інклюзивного простору для жінок з дітьми.

У 2015-2019 роках фасилітаторка, тренерка навчальних програм / стратегічних сесій / процесів прийняття рішень.

В межах діяльності ГО “СТАН” розробляла та вела тренінги на теми: гендерна рівність, права людини, громадянська освіта, системи прийняття рішень, інструменти демократії, критичне мислення, низова демократія, активізація громад, молодіжна участь, проектний менеджмент, соціальне підприємництво, командатворення та стратегічне планування.

Навчала громади проводити соціально-польові дослідженняь для формування стратегії міста / села.

На запит відділу культури Мілетополя проводила партисипативне культурне мапування міста для формування культурної стратегії.

Проводила навчання та консультування дослідження селища Борова для формування стратегії розвитку села (п’ятимісячна робота від розробки програми, організації дослідження до консультування команди по написанню паспорту селища).

Працювала з центром післядипломної освіти Івано-Франківської області по навчанню вчителів на теми: критичне мислення, методи навчання та фасилітація.

Проводила стратегічні планування для ГО та громадських об’єднань у напрямках: постановка цілей, аналіз роботи, фасилітація визначення бачення та шляху реалізації.

У 2018 році була тренеркою з гендерної рівності та недискримінації в проекті МОМ. Провела більше 55 тренінгів в 20 областях України.

Окрім цього серед обов’язків були: розробка навчальної програми, створення та аналіз заповнених анкет оцінки знань, розробка методик для роботи з громадами, відповідно попереднього отриманого досвіду (аналіз тренінгів після їх ітерації, покращення метотик роботи в процесі). Аналіз законодавства та робота з групою по його розумінню.

У 2017 році була операційною директоркою ГО “СТАН”. За цей час координувала роботу команди та проектів. Займалась фінансовим менеджментом, документообігом, розвитком організації, комунікацією з партнерами та особистим розвитком членів команди.

У 2017 році була фіналісткою програми OPEN WORLD – дослідження досвіду громадянської освіти  штат Колорадо (США).

У 2016 – 2017 роках навчалася в Українському католицькому університеті на магістерській програмі “Управління неприбутковими організаціями” (стипендія від УКУ на навчання). 

Учасниця миротворчих проектів.