
Громадський діяч та культурний медіатор, фахівець із розбудови міжкультурного діалогу в Україні. Ярослав ініціював понад 1000 солідарних дій, мистецьких інтервенцій, акцій прямої дії та кампаній на захист суспільних інтересів. Отримав ступінь магістра в Інституті лідерства та управління Українського Католицького Університету, робив дослідження в країнах ЄС та Східного партнерства в межах програм Prague Civil Soceity Center (Чехія) та EaP Cultural Program (ЄС), вивчав досвід молодіжних центрів та організацій в межах програм підтримки молодих лідерів International Visitors Leadership Program (США) та Civil Society Fellowships Programme (ЄС), працював зовнішнім консультатном по Україні в глобальному проекті The Cultural Value Project (ЄС, США, Велика Британія) та в інноваційних проектах Goethe Institute Kyiv. Співавтор видання Посилення ролі молодого покоління у процесах прийняття політичних рішень.
В 2018-19 роках обіймав посаду координатора РГ4 “Контакти між людьми” Української національної платформи ФГССхП для представлення України на міжнародній арені. Як пушер культурного розмаїття і поваги до прав людини Ярослав тривалий час працював над демократизацією культурної політики на Донбасі та в Україні вцілому. У березні 2014 року в зв’язку з професійною діяльністю був визнаний на Донбасі «ворогом народу» за участь у громадському секторі Луганського Євромайдану та змушений покинути Луганськ та розпочати громадську діяльність у Івано-Франківську.
З 2015 року Ярослав Мінкін координує освітні, культурні та дослідницькі ініціативи Молодіжної організації “СТАН”, працює в якості незалежного експерта та тренера з неформальної освіти, розробляє та впроваджує освітні програми в сфері партисипативної демократії та міжкультурного діалогу, культурного розмаїття та недискримінації, картування громади та культурного розвитку міст, прав людини та арт-активізму.