fbpx

Акція «Відкриті діалоги» до Дня Європи розпочнеться у Києві й охопить всю Україну

У п’ятницю, 12 травня, з 13 до 16 години, на Поштовій площі у Києві відбудеться дослідницька акція «Відкритий діалог про Європейські цінності в Україні». Мета заходу – привернути увагу небайдужих громадян до важливості просування Європейських цінностей та адвокації демократичних змін в Україні.

“Ми хочемо підтримати європейський курс розвитку України, взятий Володимиром Великим та Ярославом Мудрим більше тисячі років тому, виходячи на діалогову акцію на місце знайдення археологічних артефактів Київської Русі. Нарешті Україна максимально наблизилася до Об’єднаної Європи – вільний безвізовий перетин кордону, дешеві літаки в небі, бум креативних спеціальностей вже не є фантастикою. З іншого боку, невідомі політичні сили щодалі розхитують ситуацію: про це свідчать чисельні акти вандалізму на єврейських та польських меморіалах, ксенофобські виступи окремих політиканів та вже зовсім брутальний обстріл будинку Польського консульства у Луцьку з гранатомету кілька тижнів тому. Саме тому ми, низові громадські активісти та активістки, вважаємо, що окрім інфраструктурних змін наша країна потребує докорінних змін у свідомості”, – говорить громадський активіст та культурний іноватор Ярослав Мінкін, один з організаторів події.

Напередодні Дня Європи активіст(к)и, експерт(к)и та небайдужі громадян(к)и зберуться за символічним круглим столом посеред Поштової Площі, щоб обговорити яким чином громадянське суспільство має захищати демократію та права людини, належне урядування і стабільність в Україні. Предметом дискусії стане економічна інтеграція та її узгодження з політиками ЄС, довкілля, зміна клімату та енергетична безпека, побудова контактів між людьми, соціально-трудова політика та соціальний діалог між Україною та Європейським Союзом. До круглого столу приєднаються урядові представники, фахівці у сфері захисту прав людини та екології. Акторки київського плейбек-театру “Отраженіє” у своєму перфомансі пластично відтворять думки учасників/ць, почуті під час обговорення або висловлені опісля нього.

Упродовж наступного тижня дослідницька акція «Відкритий діалог про Європейські» розкотиться по всій країні від карпатського села Бабин до могутнього Києва, веселої Жмеринки, гостинного Мелітополя, активного Рівного та десятків інших міст та містечок України. Сєверодонецьк та Миколаїв  долучаться до акції протягом місяця. Ініціатором діалогів виступить Молодіжна організація “СТАН” разом з експертною спільнотою Української Національної Платформи Форуму Громадянського Суспільства Східного партнерства (УНП ФГС СхП), випускниками Високогірного воркшопу “Відкритий діалог до Дня Європи” та мережею громадських активістів та активісток, які втілюють низові ініціативи по всій країні.

Всеукраїнську акцію проведуть в межах проекту “Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні”. Проект реалізовується Молодіжною організацією “СТАН” в рамках конкурсу “Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу. Завдання проекту: підвищити рівень суспільної обізнаності, об’єднати експертів  УНП ФГС СхП  із потенційно активними громадян(к)ами задля адвокації євроінтеграційних процесів в Україні на локальному рівні. Організатор(к)и «Відкритих діалогів» переконані, що всеукраїнська акція набуде великого масштабу,буде почута політиками в Києві, Брюсселі, Вашингтоні та суспільством по всій Європі.

Контакти організаторів:

Ярослав Мінкін

095-349-5325

Олеся Архіпова

099-045-8198