fbpx

Активіст(к)и ініціювали всеукраїнський діалог про Європейські цінності

Експерт(к)и з Євроінтеграції, громадські діячі/ки, митці/чині та правозахисниці/ки  об’єднали власний досвід та знання для підготовки всеукраїнської акції «Відкриті діалоги» до дня Європи.

 На початку травня відбувся воркшоп «Відкритий діалог у день Європи» для громадських діячів/ок та експертів/ок  у сфері  Євроінтеграції.  У високогірному селі Бабин учасниці/ки зі всієї України, від Старобільська до Луцька, аналізували Європейські цінності, досвід їх впровадження і захисту. Наприкінці воркшопу вони розробили символіку всеукраїнської акції «Відкриті діалоги» до Дня Європи та проекти локальних заходів в межах акції, які невдовзі втілили у своїх селах і містах.

Організатор(к)и «Відкритого діалогу у день Європи» зазначають: кількаденний захід мав на меті об’єднати експертів/ок, зокрема представників/ць Української національної платформи Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства, з громадськими активіст(к)ами та потенційно активними громадян(к)ами задля адвокації євроінтеграційних процесів в Україні на локальному рівні.

Високогірний воркшоп «Відкритий діалог у день Європи» проходив 7 та 8 травня у Хаті-Майстерні в селі Бабин Івано-Франківської області. Участь у ньому взяли представниці/ки  близько двадцяти організацій. Зокрема, Національної скаутської організації «Пласт», ГО «Ліга інтернів», «Дом4824», «Громадської мережі ОПОРА», «Асоціації об’єднаних мистецтв», фахівці/чині  Української національної платформи Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства, юридичної приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини , Міжнародного фонду «Відродження». А також  міжнародна експертка Саша Козлова, художниця-іноваторка, організаторка мистецьких та протестних акцій в країнах Східного Партнерства та ЄС. Тренерами високогірного воркшопу стали представниці/ки Молодіжної організації «СТАН»  Ярослав Мінкін, Олеся Архіпова, Богдан Дубильовський, Юлія Сінькевич, Тереза Бороденчук .

«Подібні воркшопи допомагають розбудовувати мережу людей зі спільними цінностями. Адже спільні цінності, зазвичай, є вектором руху. Як каже Віталій Пекар, активна меньшість задає напрямок, а пасивна більшість визначає темп. Я впевнена, що наш курс треба визначати за спільними цінностями  –  терпимості, свободи, вільного вибору, розвитку та довіри» –  наголошує тренерка-фасилітаторка «Відкритого діалогу», організаційна менеджерка МО «СТАН», засновниця організації «ДОМ4824»  Олеся Архіпова.

Перший день програми присвятили дослідженню Європейських цінностей. Аналізували публікації ЗМІ на тему Асоціації між ЄС та Україною, складали власні тексти про Асоціацію, орієнтовані на непідготованих читачів(слухачів), а саме  учнів шкіл. Вчилися зводити до спільного знаменника особисті життєві пріоритети та Європейські цінності. У межах воркшопу провели «Живу бібліотеку», героями якої стали  Маргарита Моїсеєва, Олег Животовський, Саша Козлова, Яків Прогнімак, Марія Цип’янчук,

Головним завданням другого дня було розроблення тактик просування Європейських цінностей та підготовка до всеукраїнської акції «Відкриті діалоги до дня Європи». Активіст(к)и та експерт(к)и розробили основні меседжі акцій, створили відео, графічну продукцію, трафарети і хештеги для просування подій. Напередодні Дня Європи акція, яку підтримали у понад двадцяти населених пунктах від Заходу до Сходу, від Півночі до Півдня України. Випускниці/ки воркшопу стали організатор(к)ами, координатор(к)ами, учасника/цями, радника/цями  окремих подій.

Воркшоп «Відкритий діалог у День Європи» проводили за методикою «Active Citizens» Британської ради в Україні. Наприкінці воркшопу учасників/ць нагородили сертифікатами «Активні громадяни». Надалі випускники та випускниці «Відкритого діалогу у День Європи» зможуть претендувати на мікрофінансування Британською радою своїх локальних ініціатив.

Нагадуємо, що Високогірний воркшоп «Відкритий діалог у День Європи» є частиною проекту «Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні». Його реалізовує Молодіжна організація «СТАН» в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.