fbpx

Активіст(к)и харківського “Астерікса” вирушають до Польщі

“Танцюй назустріч дружбі” – таку назву має освітня подорож, яку влаштовує Молодіжна організація “СТАН” спільно з польськими та українськими партнерами. 8 жовтня двадцятка активіст(ів/ок) з харківської організації “Астерікс” вирушить до польського високогірного селища Поронін. Протягом тижня українська молодь обмінюватиметься з польською культурними надбаннями через танець та неформальне спілкування.

Вже третій рік поспіль активіст(к)и та волонтер(к)и “Астеріксу” беруть участь в польсько-українських освітніх проектах, співорганізатором яких є “СТАН”. Які трансформації відбуваються з молоддю після таких проектів, розповідає засновниця “Астеріксу” Анжеліка Ібр:

-Вони починають по-іншому мислити. Тільки одна дівчинка з тих, хто побував Польщі залишила волонтерство. Інші навпаки активізувались у своїй волонтерській діяльності та почали додатково щось у собі розвивати.

Анжеліка Ібр також зауважує, що нагода взяти участь у міжнародному проекті від “Астерікса” випадає не кожн(ому/ій). Її треба заслужити активно включаючись в роботу організації. А це, зокрема, допомога дітям з вадами зору, дітям з аутизмом, воїнам АТО, які мають інвалідність, координація благодійних заходів, та інше. І хоч основна мотивація для школяр(ів/ок) та студент(ів/ок), звісно, не поїздки за кордон, подорожі на зразок “Танцюй назустріч дружбі” є більш ніж приємним бонусом. Для багатьох це крок вперед. На приклад, Артем Семенов, який буде брати участь в українсько-польському проекті вже вдруге, говорить:

-Минулорічний проект “Galactic friends” дуже вплинув на мене, допоміг сформувати погляди на деякі речі і певні життєві позиції. Загалом, це пов’язано з людьми, які були разом зі мною в поїздці, ділилися життєвим досвідом і думками. Я став більше часу приділяти саморозвитку і спілкуванню з іншими людьми. Тому що зрозумів, що ні з жодної книги не дізнаєшся того, що може дати тобі людина.

Те, що доведеться танцювати, хлопця не лякає, адже в дитинстві відвідував гурток народних танців, а зараз займається бальними.

Цієї весни Молодіжна організація СТАН влаштовує ще 7 поїздок у співпраці з неурядовими організаціями в інших містах України. Лідер ГО “СТАН” Ярослав Мінкін наголошує:

-Міжрегіональна співпраця допомогає проінформувати та залучити широкі кола молоді, налагодити міжкультурний діалог всередині країни та просувати Європейські цінності.

Нашгадуємо, освітньо-інтеграційну подорож організовує Молодіжна організація “СТАН” у співпраці з ГО “Астерікс” та польською партнерською організацією “Europejskie Centrum Młodziezy/Європейський молодіжний центр”.

Із 2014 року “СТАН” влаштовує освітньо-інтеграційні подорожі в Польщу задля створення нової діалогової платформи для активістів та активісток різних етнічних, культурних та соціальних категорій. А також, залучення до діалогу внутрішньо переміщених осіб, правозахисників і правозахисниць із Донбасу і Криму, активістів та активісток старшого шкільного та студентського віку. Чимало з учасни(ків/ць) попердніх поїздок надалі стали активніше брати участь в молодіжних обмінах, пройшли стажування й розпочали співпрацю з Молодіжною організацією “СТАН”, знайшли себе у волонтерстві та громадському активізмі.

Нагадуємо, візити є продовженням довготривалого проекту “Democracy Defenders”, який реалізує організація “СТАН”, за підтримки фонду National Endowment for Democracy.