fbpx

Дослідницький тур «Історія євреїв Івано-Франківська» до Дня корінних народів

У п’ятницю, 9 серпня, з 17:00 – 19:00, в межах солідарних дій до Міжнародного дня корінних народів Світу, вперше відбудеться дослідницький тур «Історія євреїв Івано-Франківська». Учасники та учасниці дізнаються:

– наскільки велику частину міста займали сторіччя тому єврейські поселення;

– де жили видатні єврейські родини;

– яку роль в економіці міста грали їх підприємства;

–  які ініціативи в місті були підтримані єврейськими меценатами;

–  та, що сталося з єврейською громадою, коли Галичина була окупована радянськими й нацистськими військами.

Під час туру активні мешканки й мешканці міста, митці/митчині, менеджер(к)и культури, журналіст(к)и, освітян(к)и та підприєм(ни)ці по-новому відкриють для себе  історію Івано-Франківська у першій половині XX століття. На думку організатор(ів/ок), ця екскурсія також допоможе містян(к)ам обдумати суперечності в тих історичних конструктах, які вкорінилися сьогодні.

Усі охочі можуть долучитися до дослідницького туру безкоштовно, попередньо зареєструвавшись за посиланням до 8 серпня включно. Дослідницький тур відбудеться в рамках проекту «Амбасадори розмаїття в Прикарпатті», який реалізує Молодіжна організація «СТАН» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Ініціативу «Історія євреїв Івано-Франківська» реалізує правозахисна активістка та амбасадорка розмаїття Марина Сєдова в межах програми «Студії живої історії», яка впроваджується в Україні організацією «Інша освіта» в партнерстві зі Спілкою MitOst e.V. за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Фонду Роберта Боша.