fbpx

Дрогобицькі активісти підписали меморандум про співпрацю задля розбудови міжкультурного діалогу

29 серпня у Дрогобичі відбувся воркшоп “Формуємо інтеркультурну каліцію”. Мешканці міста дізнались, як впливати на владу за допомогою громадської коаліції. Відтак, вони підписали меморандум про співпрацю.

29 серпня, у приміщенні Карітасу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії  відбувся воркшоп “Формуємо інтеркультурну каліцію”. У ньому взяли участь активні мешкан(ці/ки) міста, зокрема, представни(ці/ки) різних етнічних, національних та релігійних груп. мусульманської спільноти, тощо. Проводила воркшоп відома правозахисниця, тренерка і фасилітаторка Олеся Архіпова.

Учасни(ці/ки) події дослідили, як у суспільстві формуються коаліції людей, що готові відстоювати свої інтереси, чому в таких коаліціях інтеркультурність є додатковим потенціалом та як, зрештою, вони впливають на місцеву владу. Також, під час заходу мешканці міста ознайомилися з результатами картування громад, яке кілька місяців раніше проводилося в Дрогобичі. Вони проаналізували, які проблеми та перспективи має Дрогобич та розробили рекомендації для органів місцевого самоврядування.

Співорганізатор події, регіональний координатор проекту “Український Букет Народів” Амет Бекіров розповідає:

“У кримськотатарській мові є слово Birlik (від кр.тат — єдність). Саме на другій дослідницької майстерні Воркшоп “Формуємо інтеркультурну коаліцію” у Дрогобичі я на власні очі побачив, що означає це Слово! Для мене особисто, проект Український Букет Народів, дуже важливий, адже завдяки йому я знову усвідомлюю, які цінні в нашому суспільстві Права Людини. А починаю я цей Шлях зі славного Дрогобича, де разом з командою громадського об’єднання “Дрогобич” 3D ми формуємо наш світогляд “Я-дрогобичанин!”. Дуже сподіваюся, що одного разу, реалізую подібний проект в рідному Бахчисараї, де командою, Bağçasaray menim evim ( Бахчисарай-мій дім), будемо формувати наш світогляд: Я-бахчисараець!”.

Наприкінці воркшопу усі його учасни(ці/ки) підписали меморандум про співпрацю. 

“Цим меморандумом команда проекту “Український букет народів” та випускники й випускниці освітнього воркшопу “Формуємо інтеркультурну коаліцію” засвідчують свій намір об’єднатися у коаліцію задля розбудови міжкультурного діалогу у громаді Дрогобича.  Свідомі того, що лише потужною коаліцією, до якої увійдуть представники й представниці різних національних, етнічних та соціальних груп можна досягти успіху громади, ми приймаємо рішення створити таку коаліцію і підкріплюємо його цим меморандумом” — йдеться в тексті меморандуму.

  

Воркшоп “Формуємо інтеркультурну каліцію” відбувся в межах  проекту “Український Букет Народів”, що має на меті створення інтеркультурних путівників нашою країною із залученням громадян різного соціального та етнічного походження. Його реалізує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Українського культурного фонду. Проект здійснюється у 4 громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Співорганізаторами проекту у цих громадах є Громадська організація “Молодіжна агенція з адвокації ромської культури “АРКА”, Громадська організація “Арекет”, Громадська організація “Культурний ді@лог”, Благодійна організація “Благодійний Фонд “MLT Museum PLUS”, Комунальний заклад “Лисичанський міський Палац культури”, Громадська організація “Кримська проектно-освітня платформа Q-hub”.