fbpx

Експертний семінар «Збереження пам’яті задля побудови діалогу та примирення в Україні»

Експерти зі всієї України та з-за кордону обговорили проблеми примирення та збереження культурної спадщини в умовах збройного конфлікту.
1-4 вересня 2016 року в Івано-Франківську відбувся експертний семінар «Збереження пам’яті задля побудови діалогу та примирення в Україні», учасниками якого стали культурні діячі та музейні працівники, активісти та експерти з питань історичної пам’яті.

Програма експертного семінару включала роботу в групах, а також публічні дискусії, які стосувалися широкого кола проблем, в тому числі геноциду, біженства, питання вимушених переселенців, прав людини тощо.

В рамках заходу були представлені добрі практики зі збереження пам’яті в Україні, Польщі, Німеччині. Окрім того, було вперше презентовано концепцію віртуального музею культури Луганська Luhansk’s Аrt & Facts, який реалізовують спільно Goethe-Institut Ukraine та Молодіжна організація СТАН за підтримки Міністерства іноземних справ Федеративної Республіки Німеччина та за консультативної підтримки FHXB Friedrichshain-Kreuzberg Museum в Берліні.

Мета семінару – знайти відповідь на питання, якою є практика збереження пам’яті та порятунку культури в умовах збройних конфліктів в Україні та світі на сьогодні, а також як збереження культурної спадщини може вплинути побудову діалогу та примирення в сучасному українському суспільстві.

Програма семінару включала роботу експертів у закритих групах, а також відкриті публічні події:
1 вересня, 18.00 – тематична дискусія в Центрі польської культури та європейського діалогу (вул. Січових стрільців, 56)
2 вересня, 18.00 – представлення практик збереження пам’яті в Україні, Німеччині з участю іноземних фахівців; презентація концепції віртуального музею “Luhansk’s Art & Facts – Збереження культурної спадщини Донбасу” (Громадський ресторан “Urban Space”).

Експертний семінар «Збереження пам’яті задля побудови діалогу та примирення в Україні» організовується Молодіжною організацією СТАН при фінансовій підтримці Natoinal Endowment for Democracy (NED) в рамках проекту “Діалог та примирення в регіонах України”.

Фото https://www.facebook.com/pg/lgstan/photos/?tab=album&album_id=1095599947185898