fbpx

Експериментальна дискусія “Франківськ Європейський”

У 2018 Івано-Франківськ здобув Приз Європи — найвищу відзнаку Парламентської Асамблеї Ради Європи, яку присуджують місту за просування європейських ідей. Що далі? Як розвиватиметься культура, освіта, економіка у нашому місті в 2019-2020 роках? Які меседжі заповнять інформаційний простір франківців вже завтра? Спробуймо відповісти на ці питання разом! 24 травня об 11 годині в інноваційному центрі в інноваційному центрі “Промприлад. Реновація” Молодіжна організація СТАН проведе експериментальну дискусію “Франківськ Європейський”.

Про що говоримо? Як ви вже здогадались, дискусію будемо вести у кількох площинах. А саме, медіа, освіта (формальна і неформальна),підприємництво і культура (не тільки та, яка в музеях, але й та, що в головах). Основні теми дискусії:

  • Традиції та інновації: обличчя Івано-Франківська на культурній мапі України і Європи
  • Ключові пріоритети розвитку культури, освіти, медіа та бізнесу в Івано-Франківську
  • Сталість цих пріоритетів в умовах політичної нестабільності, яка існує в країні
  • Розширення мережі людей, які сприяють євроінтеграції Івано-Франківська, зокрема у колі митців, журналістів, підприємців та освітян

З ким говоритимемо? До участі в дискусії ми запросили експертів з усієї країни, які розкажуть про тенденції та перспективи у розвитку культури, освіти, медіа та бізнесу. Нашими спікерами стануть:

Любов Якимчук

Письменниця, культурна менеджерка, володарка українських та міжнародних літературних нагород. Її вірші були перекладені 16 мовами та опубліковані в журналах щонайменше 14 країн. Любов Якимчук також є організаторкою культурних форумів “ДонКульт” (2015) у Львові та “ГаліціяКульт” у Харкові (2016).

Катерина Сергацкова

Журналістка, дослідниця й телеведуча, співзасновниця медіа-проекту Zaborona.com

Ольга Веснянка

Правозахисниця, медіа-тренерка, журналістка на Radio Hayat та Ромському радіо Chiriklo. Співзасновниця кампанії проти сексизму “Повага”. Працювала у таких медіа, як 5 канал, Радіо Свобода, Deutsche Welle, Громадське радіо

Андрій Фармуга

Автор та тренер курсу з інтернет-реклами для бізнесу, власник агенції, яка спеціалізується на рекламі в інтернеті ADvision. У 2010 Фармуга ініціював створення неформального об’єднання власників та керівників бізнесу “Групи розвитку бізнесу”, роком пізніше став співорганізатором наймасштабнішої щорічної бізнес-конференції в Прикарпатті BizCamp.  

Тетяна Cкляр
Тренерка і фасилітаторка міжнародного пулу тренерів Theodor-Heuss-Kolleg та тренерської групи “Інша Освіта”, співзасновниця ГО “Інша Освіта”

Андрій Черніков
Керівник ІТ-компанії, громадський активіст, адвокував тему чутливого до потреб міста генплану Maps-IF

Лідія Фесенко

Президентка Української асоціації студентів, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

 

Нагадуємо, ви теж можете приєднатись до дискусії у ролі спікера. Для цього надішліть резюме на електронну адресу stanforexperts@gmail.com . Можливо, саме ваш унікальний досвід допоможе учасникам обговорення по новому поглянути на те, як розвиватиметься Франківськ у подальші роки.

Як говоритимемо? Оскільки для нас важливо, щоб кожен з учасників дискусії зміг висловитися і був почутим, ми звернулись до експериментального формату обговорень. У ньому поєднуються елементи панельної дискусії, дебатів, “живої бібліотеки” та “світового кафе”. Вперше його застосував Керівний комітет Форуму Громадянського Суспільства Східного Партнерства під час публічної дискусії “The civil society perspective: Taking stocks of achievements and looking beyond 2020- People to People Contacts”. Тоді ж цей формат довів свою ефективність. Ми обрали кращі методики групової комунікації, для того, щоб ви змогли:

  • почути думки експертів щодо кожної теми;
  • поставити їм питання, які цікавлять саме вас;
  • поділитися власним досвідом;
  • обмінятись ідеями з іншими учасниками дискусії

Ми також подбали, щоб ви мали час та умови на неформальне спілкування та нетворкінг.

Кому буде цікава дискусія? Активним франківчанам, які через неформальну освіту, мистецтво, креативні індустрії просувають ідеї культурного різноманіття та плюралізму думок. А також, фахівцям в освіті, культурі, медіа та бізнесі, молодим викладачам, митцям, стартаперам, соціальним підприємцям, журналістам та всім, хто хоче впливати на життя свого міста.

Модеруватиме подію відомий правозахисник Ярослав Мінкін. Підсумки обговорення ляжуть в основу освітніх програм, які проводитиме Молодіжна організація СТАН влітку та восени 2019.

Заповнити форму на участь в дискусії можна за посиланням.

Експериментальну дискусію “Франківськ Європейський” організовує Молодіжна організація СТАН за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).