fbpx

«Футбол проти расизму» вже втретє в Івано-Франківську

Вже третій рік в Івано-Франківську проходить турнір «Футбол Проти Расизму». Патрульна поліція  змагається з іноземними студентами місцевих вишів. П’ять студентських команд представляють Гану, Анголу, Нігерію, Камерун та арабські країни.

Футбол, на думку організаторів, допомагає знайти спільну мову іноземцям та українцям. Для студентів, чий дім опинився за тисячі кілометрів, товариські матчі стають дієвим способом адаптуватись у новому середовищі. Турнір є кроком до утвердження європейських цінностей та прав людини в Україні, становлення довіри у відносинах поліціантів та громадян.

Турнір «Футбол Проти Расизму» відбувається в рамках Європейського тижня проти расизму за підтримки мережі організацій UNITED For Intercultural Action та постійного партнера  Молодіжної організації СТАН. Цьогорічні змагання розпочалися товариським матчем 24 лютого, організованим «EL&OL for international students in UA» в межах компанії @Ivano-Frankivsk Against Racism. Фінал турніру планували провести 21 березня – у Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації. Однак, вирішальну гру і ще кілька ігор мусили перенести на квітень через дощі.

Три роки тому турнір, започаткований у Донецьку, через війну переїхав до Івано-Франківська. Ініціаторка антирасистських футбольних змагань Ольга Олейніченко розповідає: «Коли іноземні студенти, які мігрували з Донецька, зустріли мене у Франківську, перше, що вони спитали: чи будемо грати у «Футбол проти расизму». Я ще сама нічого тут не знала, але сказала: «Чому ні? Граймо!»Так, восени 2014 року ми разом з хлопцями відновили нашу традицію.» Ольга радіє, адже з кожним роком кількість команд зростає. Це означає «ще більше запалу, більше дружніх ігор!»

Щодо інших футбольних ініціатив, 25 березня, в межах Європейського тижня проти расизму зіграли товариський матч івано-франківський НФК «Металіст» та студентська збірна Нігерії. У дружній боротьбі перемогу здобули студенти з рахунком 4:2.

Упродовж Європейського тижня проти расизму в Україні заходи на підтримку європейських цінностей пройшли у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях.

За організацію Тижня взялися випускники і випускниці освітнього проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», ініційованого Молодіжною організацією СТАН за підтримки National Endowment for Democracy. У межах освітнього проекту був проведений воркшоп «Синергійний вибух», під час якого учасники розробили п’ять міжрегіональних проектів. Просвітницькі, спортивні та мистецькі ініціативи розробили активісти з різними етнічними, культурними та соціальними ідентичностями. Серед них внутрішньо переміщені особи, LGBTQI, правозахисники з Донбасу і Криму, люди старшого шкільного та студентського віку.

Протягом Європейського тижня проти расизму також  відбулись інтернет- флешмоб «Red card against racism», міжкультурний вечір  «МіжДруж» (Луцьк),  був втілений проект  «Життя в твоєму кольорі» у п’яти містах України, освітня ініціатива «Говоримо про расизм» та низка інших ініціатив.