fbpx

Громади Львівщини можуть отримати до 12 000 євро на проекти соціального згуртування

Громади Львівської області, у яких кількість зареєстрованих ветеранів конфлікту на сході України становить не менше 100 осіб, можуть подавати заявки на участь у проекті  «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей».

Проект, який впроваджує Міжнародна організація з міграції за фінансової підтримки Європейського Союзу, передбачає надання грантів ініціативній групі в кожній громаді розміром до 12 000 євро для впровадження проектів із соціального згуртування та залучення всіх груп населення до активної участі на рівні громади шляхом реалізації соціальних, культурних, освітніх, спортивних та інших ініціатив.

Крім цього у кожній з громад будуть проводитись тренінги із соціального згуртування, інтеграції, залучення коштів для розвитку громади, а також підготовки грантових проектів. Для цього до проекту залучений виконавчий партнер Громадська організація “Молодіжна організація “СТАН”. Передбачається і надання кваліфікованої психологічної підтримки ветеранам конфлікту на сході України та їхнім родинам.

За словами проектного менеджера ГО “Молодіжна організація “СТАН” Дмитра Кузнєцова, формування спільного простору та інтересів у мешканців громади є надзвичайно важливим елементом її подальшого розвитку. Саме за рахунок соціального згуртування громади, можна об’єднати людей з різних груп населення окремої громади, а можливість реалізації проектів дасть їм поштовх для вирішення локальних соціальних потреб.

“Одним із ключових результатів проекту є зменшення соціальної напруги між учасниками бойових дій та громадою, їхня інтеграція в цивільне життя, залучення ветеранів до суспільного життя громади”, – пояснює залучений тренер проекту, ветеран конфлікту на сході України Андрій Фармуга.

Для того, щоб взяти участь у проекті, громади мають відповідати наступним критеріям:

  • кількість зареєстрованих ветеранів конфлікту на сході України становить не менше 100 осіб;
  • є ініціативна група щонайменше з 15 осіб (група обов’язково має також включати представників соціально уразливих груп, таких як ВПО, національні меншини, люди з інвалідністю та ін., а також представників різних професійних груп, місцевої влади, людей різного віку та інших активних мешканців громади); обов’язкова кількість ветеранів конфлікту на сході України у складі ініціативної групи має становити не менше ніж 50% від загальної кількості;
  • наявний попередній план та ідеї із соціальних, культурних, освітніх заходів соціального згуртування, включаючи заходи, спрямовані на захист прав ветеранів конфлікту на сході України, підтримку реінтеграції та зменшення стигматизації ветеранів;
  • є діючий об’єкт соціальної інфраструктури в комунальній власності, який надає соціальні послуги населенню та широко використовується усіма представниками громади (ветеранами, місцевими жителями, ВПО, національними меншинами та етнічними групами, людьми з інвалідністю та ін.);
  • існує потреба в професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації ветеранів конфлікту на сході України, що проживають у громаді, задля подальшого розширення їхнього доступу до економічних можливостей.

Для участі необхідно заповнити заявку та надіслати на адресу: aeremina@iom.int