fbpx

Інтеграційний молодіжний табір у Карпатах «Міжкультурна лабораторія»

З 1 по 5 серпня в Карпатах пройшов Інтеграційний молодіжний табір «Міжкультурна лабораторія».

Учасниками табору стали 40 осіб. Це молоді активісти (в тому числі з числа ВПО, активні батьки, учасники попередніх тренінгів в рамках проекту, журналісти нацональних та регіональних ЗМІ, представники національної патрульної поліції, воєнні, правозахисники громадських організацій та американськів волонтерів програми «Корпус Миру», з різних регіонів України: Івано-Франківськ, Луцьк, Одеса, Хмельницький, Київ, Запоріжжя, Біла церква, Краматорськ, Полтава, Немирів, Гриців, Мелітополь, Вінниця.

В якості експертів виступили Ярослав Мінкін – голова правління Молодіжної організації «СТАН», поет, громадський активіст і культурний інноватор; Наталія Гнатюк – експертка сільського розвитку, координаторка Відкритої академії сільського розвитку; Наталія Вайнілович – практика методики театру пригноблених, тренерка соціально-психологічного тренінгу, арт-терапевт; Богдан Дубильовський – соціальний інженер, громадський активіст та експериментатор у сфері культури; Олеся Архіпова – фасилітаторка та громадська активістка, член правління громадської організації «ДОМ4824».

 

Для проведення табору, було створене наметове містечко, де учасники та організатори жили та навчалися. Освітній блок табору складався з тренінгів щодо використання сучасних діалогових практик, опанування методики форум-театру, проектного менеджменту, вивчення досвіду протидії дискримінації. Важливим етапом роботи табору стала спроба за допомогою ігор виявити соціальні групи, щодо яких у суспільстві існують найбільш стійкі стереотипи та упереджене ставлення.

Впродовж програми табору, учасники досліджували головні прояви дискримінації у сучасному суспільстві та шляхи її запобігання і боротьби з нею, особливий акцент при цьому відводився засобам неформальної освіти, розбудові діалогу між різними соціальними групами тощо. Також при використанні методики форум-театру була покладена постановка на тему «Діалог поколінь», в якій учасники розкрили причини та наслідки міжпоклінних конфліктів. Постановка була проведена під селищною радою Ворохти із залученням до участі туристів та місцевих жителів.

Фінальною частиною стало проведення в останній день табору хакатону, де учасники мали можливість створити власний проект соціальної дії та реалізувати його за підтримки координаторів проекту.
За результатами табору розроблено 5 міні-проектів соціальної дії, два з яких вже реалізовано на Всеукраїнській акції до Всесвітнього Дня Миру.

Проведено вуличну акцію з постановкою «Діалог поколінь» за методикою форум-театру у центрі Ворохти.

Фото https://www.facebook.com/pg/lgstan/photos/?tab=album&album_id=1073132292765997