fbpx

Іванофранківцям розповіли як отримати міні-гранти на розвиток міста

У межах дискусії “Франківськ Європейський”  Молодіжна організація “СТАН” презентувала грантові можливості для франківчан, які хочуть розвивати освіту, культуру, журналістику або соціальний бізнес у своєму місті.

Дискусія відбулась 24 травня в інноваційному центрі “Промприлад. Реновація”. У ній взяли участь місцеві активісти, викладачі й студенти, журналісти, митці, підприємці,  представники поліції, тощо. Спікерами та спікерками дискусії стали президентка Української асоціації студентів Лідія Фесенко, співзасновниця ГО “Інша Освіта” Тетяна Скляр, правозахисниця і журналістка Ольга Веснянка, співзасновниця медіа-проекту Zaborona.com Катерина Сергацкова, письменниця та культурна менеджерка Любов Якимчук, місцеві підприємці та активісти Андрій Фармуга і Андрій Черніков. Модерували подію лідер Молодіжної організації “СТАН” Ярослав Мінкін та тренерка освітніх проектів” СТАНУ Олеся Архіпова.

Обговорення перспектив та викликів для Івано-Франківська відбувалось в експериментальному форматі, що поєднував елементи панельної дискусії, дебатів, живої бібліотеки та світового кафе.

Під час дискусії журналістка Катерина Сергацкова зазначила: “Як журналістка, коли я познайомилась з Юрієм Філюком, засновником “Urban Space 100” у Франківську, він сказав мені, що це місто має бути на рівні Нью-Йорку, Лондона, Берліна. Мені здається місце Івано-Франківська на культурній мапі світу має визначатись в голові кожного франківця”. Письменниця Любов Якимчук зауважила, що Франківськ є містом вихідці з якого представляють Україну на літературній сцені Європи. Підприємець Андрій Черніков наголосив, що для подальшого розвитку міста, зокрема в сфері бізнесу, де він є фахівцем, необхідно підвищувати рівень освіти, розвивати інституції, сприяти зростанню довіри між людьми та інституціями.

“По-перше, освіта. По-друге, інституалізація: перехід від індивідуальних особливостей кожної людини, кожного сектора до роботи в команді. Хороша команда — це команда, яка використовує потенціал кожного.По-третє, довіра. Ми маємо збільшувати довіру одне до одного, влади до підприємців, підприємців до громадянського суспільства, тощо”— сказав Черніков.

Експертка з освіти Тетяна Скляр також зауважила: “Задля розвитку міста потрібно створювати програми, які б навчали людей критично мислити. Громадські організації, які працюють з освітою мають навчитися досягати інших цільових аудиторій. Адже часто ми працюємо з людьми, які і так активні в громадському просторі, але не досягаємо менш активної аудиторії”.

Наприкінці дискусії Ярослав Мінкін презентував грантові можливості проекту “Амбасадори розмаїття в Прикарпатті”, в межах якого відбулась дискусія. Ярослав Мінкін розповів про 4 освітні програми за напрямами “Молодь та освіта”, “Медіа”, “Мистецтво і культура”, “Соціальне підприємництво”, кожна з яких має на меті розвиток Франківщини та сусідніх областей.

“У кожного з учасників цих програм буде можливість отримати міні-грант. Можна буде отримати фінансування до 500$ на те, щоб реалізувати невеликі проекти, спрямовані на розвиток регіону” — зазначив лідер організації “СТАН”.

Крім того, він розповів, що освітні програми проекту “Амбасадори розмаїття в Прикарпатті” включають в себе навчання з проектного менеджменту, стратегічного та фінансового планування з урахуванням особливостей кожної зі сфер (нагадаємо, це освіта, культура, медіа та бізнес). Учасники матимуть можливість отримати консультації щодо своїх проектів від визнаних експертів у кожному з напрямів, здійснити навчальні візити на Схід та Південь країни, долучитись до акцій солідарної дії до Дня Миру, Дня  Прав Людини та інших важливих дат.

Експериментальну дискусію “Франківськ Європейський” організувала Молодіжна організація СТАН за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).