fbpx

Кременчуцькі активісти підписали меморандум про співпрацю задля розбудови міжкультурного діалогу

21 серпня у Кременчуці відбувся воркшоп “Формуємо інтеркультурну каліцію”. Мешканці міста дізнались, як впливати на владу за допомогою громадської коаліції. Відтак, вони підписали меморандум про співпрацю.

У середу, 21 серпня, у приміщенні ТРК “Європа” відбувся воркшоп “Формуємо інтеркультурну каліцію”. У ньому взяли участь активні мешкан(ці/ки) міста, зокрема, представни(ці/ки) різних етнічних, національних та релігійних груп, таких як євреї, вірмени, роми, кримські татари, представни(ці/ки) мусульманської спільноти, тощо. Також до освітнього заходу долучились активіст(к)и із західної України, які перебували в місті з навчальним візитом в межах проекту “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті”. Проводила воркшоп відома правозахисниця, тренерка і фасилітаторка Олеся Архіпова.

Учасни(ці/ки) події дослідили, як у суспільстві формуються коаліції людей, що готові відстоювати свої інтереси, чому в таких коаліціях інтеркультурність є додатковим потенціалом та як, зрештою, вони впливають на місцеву владу. Також, під час заходу кременчужан(к)и й гості міста ознайомилися з результатами картування громад, яке кілька місяців раніше проводилося в Кременчуку. Вони проаналізували, які проблеми та перспективи має Кременчук та розробили рекомендації для органів місцевого самоврядування.

Співорганізатор події, регіональний координатор проекту “Український Букет Народів” Роман Каць розповідає:

“Учасники воркшопу активно брали участь у кожному завданні і зрештою змогли дати відповідь на питання, що ж таке коаліція, яка її мета, результат, як вона має працювати і хто в ній приймає рішення. Для кременчужан коаліція прийняла форму своєрідного “фестивалю”.

Наприкінці воркшопу усі його учасни(ці/ки) підписали меморандум про співпрацю. 

“Цим меморандумом команда проекту  “Український букет народів” та випускники й випускниці освітнього воркшопу “Формуємо інтеркультурну коаліцію” засвідчують свій намір об’єднатися у коаліцію задля розбудови міжкультурного діалогу у громаді Кременчука.  Свідомі того, що лише потужною коаліцією, до якої увійдуть представники й представниці різних національних, етнічних та соціальних груп можна досягти успіху громади, ми приймаємо рішення створити таку коаліцію і підкріплюємо його цим меморандумом” — йдеться в тексті меморандуму.

Воркшоп “Формуємо інтеркультурну каліцію” відбувся в межах  проекту “Український Букет Народів”, що має на меті створення інтеркультурних путівників нашою країною із залученням громадян різного соціального та етнічного походження. Його реалізує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Українського культурного фонду. Проект здійснюється у 4 громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Співорганізаторами проекту у цих громадах є Громадська організація “Молодіжна агенція з адвокації ромської культури “АРКА”, Громадська організація “Арекет”, Громадська організація “Культурний ді@лог”, Благодійна організація “Благодійний Фонд “MLT Museum PLUS”, Комунальний заклад “Лисичанський міський Палац культури”, Громадська організація “Кримська проектно-освітня платформа Q-hub”.