fbpx

Львівські ветерани ООС/АТО перейняли досвід соціального підприємництва у Франківську

Закінчився навчальний візит ветеранів ООС/АТО зі Львівщини та їхніх сімей до Івано-Франківська. Ветерани дослідили понад 10 організацій та підприємств у Франківську, познайомились із їхніми засновниками й місцевими лідерами думок.

У візиті взяли участь близько 17 ветеранів, членів їхніх родин, а також активістів, які працюють у темі реінтеграції військових. За 3 дні свого перебування у Франківську вони відвідали понад 10 організацій та підприємств серед яких інноваційний центр “Промприлад. Реновація”, громадська організація “Інша Освіта” житлово-будівельний кооператив учасників АТО “Соціум”, Центр для учасників АТО та їхніх сімей “Бандерівський схрон”. Крім того, ветерани зустрілись із засновниками цих організацій, які поділились успіхами й невдачами, розповіли як вони допомагають ветеранам та іншим групам людей, котрі цього потребують. Засновник “Бандерівського схрону” Ігор Чернецький говорить: 

“Це місце довготривалого перебування ветеранів із певними проблемами. Тобто з діагностованим ПТСР (посттравматичним стресовим розладом), залежностями та всіх тих, хто потрапив у кризову ситуацію. Період перебування в Схроні коливається від двох днів до півроку, буває і довше. Із  ветеранами працюють кризові психологи і, коли необхідно, психіатри. Якщо люди залишаються в нас на довго, їм треба чимось займатись. Тому усі роботи пов’язані з будівництвом, роботи у столярні й і творчій майстерні виконують ветерани”.

Ветерани та члени їхніх родин також долучилися до закритого перегляду фільму в межах Міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA. Вони обговорили проблеми корупції у селах та невеликих містах, безпеки громадських активістів, діалогу з владою.

Військовий капелан та громадський активіст із Дрогобича Сергій Незвецький розповідає:

“Я приїхав сюди, щоб надихнутися, які можна було б впровадити у Дрогобичі та щоб налагодити зв’язки. Найцікавіше, спостерігати, що люди не закрились у собі, а почали щось робити, досягли якогось успіху. Це дає поштовх розвиватися”.

Разом із тренерами Андрієм Фармугою та Олесею Архіповою учасники візиту обговорили, як адаптувати отриманий досвід до контексту їхніх міст.

Навчальний візит відбувся у межах проекту “Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей”, який  впроваджує Міжнародна організація з міграції та реалізує у Львівській області Молодіжна організація “СТАН” за фінансової підтримки Європейського Союзу.