fbpx

Лисичанські активісти підписали меморандум про співпрацю задля розбудови міжкультурного діалогу

18 серпня у Лисичанську відбувся воркшоп “Формуємо інтеркультурну каліцію”. Мешканці міста дізнались, як впливати на владу за допомогою громадської коаліції. Відтак, вони підписали меморандум про співпрацю.

У середу, 18 серпня, у Міському палаці культури відбувся воркшоп “Формуємо інтеркультурну каліцію”. У ньому взяли участь активні мешкан(ці/ки) міста, зокрема, представни(ці/ки) різних етнічних, національних та релігійних груп. мусульманської спільноти, тощо. Проводила воркшоп відома правозахисниця, тренерка і фасилітаторка Олеся Архіпова.

Учасни(ці/ки) події дослідили, як у суспільстві формуються коаліції людей, що готові відстоювати свої інтереси, чому в таких коаліціях інтеркультурність є додатковим потенціалом та як, зрештою, вони впливають на місцеву владу. Також, під час заходу мешканці міста ознайомилися з результатами картування громад, яке кілька місяців раніше проводилося в Лисичанську. Вони проаналізували, які проблеми та перспективи має Лисичанськ та розробили рекомендації для органів місцевого самоврядування.

Співорганізаторка події, регіональна координаторка проекту “Український Букет Народів” Анна Рясна розповідає:

“Я  зрозуміла, що разом з громадськими активістами та представниками  різних соціальних груп, можливо побудувати краще життя. Приємно, що багатьом людям була близька тема створення культурної коаліції. На моє запрошення відгукнулись депутати Лисичанської міської ради, представники ромський, єврейських сімей, го “міст 3.10”.

Наприкінці воркшопу усі його учасни(ці/ки) підписали меморандум про співпрацю. 

“Цим меморандумом команда проекту  “Український букет народів” та випускники й випускниці освітнього воркшопу “Формуємо інтеркультурну коаліцію” засвідчують свій намір об’єднатися у коаліцію задля розбудови міжкультурного діалогу у громаді Лисичанська.  Свідомі того, що лише потужною коаліцією, до якої увійдуть представники й представниці різних національних, етнічних та соціальних груп можна досягти успіху громади, ми приймаємо рішення створити таку коаліцію і підкріплюємо його цим меморандумом” — йдеться в тексті меморандуму.

Опісля заходу на знак солідарності його учасники та учасниці разом з ГО “Міст 3.10” ініціювали акцію на підтримку переселенців у місті.

Воркшоп “Формуємо інтеркультурну каліцію” відбувся в межах  проекту “Український Букет Народів”, що має на меті створення інтеркультурних путівників нашою країною із залученням громадян різного соціального та етнічного походження. Його реалізує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Українського культурного фонду. Проект здійснюється у 4 громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Співорганізаторами проекту у цих громадах є Громадська організація “Молодіжна агенція з адвокації ромської культури “АРКА”, Громадська організація “Арекет”, Громадська організація “Культурний ді@лог”, Благодійна організація “Благодійний Фонд “MLT Museum PLUS”, Комунальний заклад “Лисичанський міський Палац культури”, Громадська організація “Кримська проектно-освітня платформа Q-hub”.