fbpx

Мешканців Жмеринки запрошували на чай, щоб поговорити про європейські цінності

У Жмеринці відбулась незвичайна діалогова акція, під час якої мешканців запрошували попити чаю та поговорити про європейські цінності.

Активісти ГО «Стан» кажуть, що організували цей захід аби перехожі замислились про те, що Україна рухається у Європу. І що у нас є багато спільного.

«У нас є спільні цінності, і якщо ми робитимемо акцент на спільних рисах, а не будемо акцентувати, що там добре, а у нас погано тоді у нас буде розвиток. Ми будемо бачити що ми вже європейці у нас багато спільного, але є до чого прагнути», – каже активістка, учасниця трансформаційного кепму “Громадянське занурення” Катерина Семесь.

У свою чергу Вікторія Дідовик, яка свого часу була учасницею «Високогірного воркшопу: «Відкритий діалог у День Європи», каже, що після таких акцій люди змінююється, вони починають мислити по-іншому.

«Наприклад, коли ми запитали у однієї дівчини, що спільного в жмеринчан із європейцями після відповіді вона повернулася ще через пів години зі словами “ой, я ще згадала що.. ” й продовжила діалог, а потім прийшла на виставку яку ми організували після акції», – розповіла Вікторія.

Загалом ті хто погодився попити чаю, а заодно і поговорити про європейські цінності, спільними рисами між ними і жителями Європи називали: солідарність, відкритість, цілеспрямованість, людяність, взаємоповага, культурне розмаїття, самореалізація, розвиток та свобода слова.

За словами Вікторії, якщо місцеві мешканці ще рік тому уникали будь-якої розмови про європейські цінності, говорили що нема коли і тому подібне, то цього разу більшість сама підходила й запитувала чому присвячена акція.

У тому, що такі акції наштовхують громаду на роздуми, допомагають їй позбутись байдужості переконана і Софія Степчук, учасниця «Майстерні з артактивізму».

«Були люди, які проходили повз або залишались із своєю суб’єктивною думкою, проте був і достатній відсоток тих, хто дійсно замислився стосовно певних проблем. Подібні акції націлюють громаду реформувати своє життя, активізують на рішучі дії та зміни», – каже Софія.

Діалогова акція за форматом спільного столу проходить в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Реалізовується він випускницями різних освітніх програм від громадської організації “Молодіжна організація “СТАН”:  «Майстерні з артактивізму», «Високогірного воркшопу: «Відкритий діалог у День Європи», трансформаційного кемпу “Громадянське занурення”, якій є частиною проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.

Подібні акції відбулись у Луцьку https://goo.gl/X8nai3, Мелітополі https://goo.gl/ycJGiF та Києві https://goo.gl/h3G22q.