fbpx

Молодь Луцька обговорила з експерт(к)ами основні напрями безпеки

Учора, 11 листопада, в Луцькому  національному технічному університеті  провели Безпековий тренінг для активної молоді міста. Чи не вперше в Україні під час одного освітнього заходу вдалось охопити настільки широкий спектр тем: правова, екологічна, медична та кібербезпека.

У межах сесії з правової безпеки юристка-практик Анна Рудь розглянула з  учасниками та учасницями тренінгу  права та обов’язки громадян у тих соціальних ролях, в яких вони опиняються найчастіше: споживач(-і/ки), працівни(-ці/ки), учасни(-ці/ки) дорожнього руху. Під час блоку з кібербезпеки  лучани дізналися, як захистити важливу інформацію – експерт із кібербезпеки Владислав Токарчук поділився власним досвідом, як запобігти зламу електронної пошти та сторінок у соціальних мережах. Про зміни пов’язані з новою медичною реформою та основи меддопомоги в екстрених ситуаціях розповіла фахівчиня з фізичної реабілітації Олеся Чижик. Проблеми екологічної безпеки, такі як забруднення довкілля підприємствами, сортування сміття обговорив з учасниками та учасницями експерт Олександр Андрійчук.

«Ідея провести цей тренінг виникла ще в липні. Наші друзі, «Молодіжна організація «СТАН» запропонували в міжрегіональній співпраці розробити проект присвячений темі безпеки.  – розповідає співорганізаторка тренінгу від ЛНТУ Катерина  Машульська.  – Освітній захід орієнтований передусім на активну молодь. Хоча серед  учасників, які зареєструвались були не тільки студенти, а й люди, які працюють та навіть мама у декреті. »

«Безпека сьогодні є пріоритетом для України, як і для багатьох міжнародних організацій. Для нас важливо говорити про безпеку не лише в розрізі людини чи групи людей, а й суспільства, в цілому. Про безпеку сьогодні варто говорити з різними групами людей. Молодь лише одна з них, але вони є агентами змін які можуть нести ці ідеї, розповсюджувати інформацію та  впливати на власне оточення»  – говорить співорганізатор, голова ГО «Молодіжна організація «СТАН» Ярослав Мінкін.

Тренінг став частиною освітнього проекту «Персональна, медична, інформаційна, правова та соціальна безпека для громадських активіст(ок)ів», що здійснюється у партнерстві між Луцьким національним технічним університетом та молодіжною організацією «СТАН» за підтримки програми «Активні Громадяни» від Британської Ради в Україні.