fbpx

Молодь Лисичанська зустрілася з представником Уповноваженого Верховної ради з прав людини

Молодь та активісти Лисичанська обговорили з представником Уповноваженого Верховної ради з прав людини механізми правозахисту в Україні.

У п’ятницю, 19 липня, у Лисичанському міському палаці культури місцева молодь зустрілася з представником Уповноваженого Верховної ради з прав людини у Донецькій та Луганській областях Павлом Лисянським. У зустрічі взяли участь понад 40 молодих людей. Павло Лисянський розповів, що таке права людини, які права найчастіше порушуються та як їх можна захистити. 

“Сьогодні молодь України має відстоювати свої права шляхом самоорганізації та за певними алгоритмами захисту прав людини, — розповідає Лисянський — Визначальну роль тут відіграє правова освіта. Молоді люди мають знати свої права та вміти їх відстоювати, реалізовуючи правозахисні інструменти та механізми”

Він також заявив, що представники Уповноваженого ВР з прав людини готові надавати допомогу молоді, чиї права порушуються.

Опісля ввідної міні-лекції відбувся нетворкінг. Учасники та учасниці ставили питання експерту, ділились власними думками та ідеями щодо правозахисту в Україні.

“Тема прав людини — це те, що завжди стосується нас особисто. Щодо мене, це також корисно у моїй роботі. Оскільки я працюю з дітьми, хочу щоб мої діти завжди знали на що вони мають право, щоб вони могли розвиватись без зайвих обмежень. Сьогодні багато дізналась і думаю, що буду використовувати це у своїй роботі” — ділиться враженнями учасниця заходу, завідувачка дитячим сектором Палацу культури Лоліта Глотова

Студент Артем Болотський говорить:

“Я дізнався багато про права людини, як народ може впливати на владу, як він може донести до влади свої проблеми, щоб разом з владою працювати над їх вирішенням”.

Наприкінці події учасники та учасниці отримали завдання дослідити, які права мешканців Лисичанська, на думку самих містян, порушуються найчастіше. За словами організаторки заходу Анни Рясної, найбільшою проблемою, яку озвучували жителі міста, було порушення їхнього права на достатній рівень життя. Багатьох із них хвилювали занедбані парки й відсутність місць, де б молодь могла проводити вільний час.

Зустріч із Павлом Лисянським відбулась в межах ініціативи “Інтеркультурні зустрічі змінотворців”. Інтеркультурні зустрічі змінотворців у Лисичанську проходять вже вшосте. Вони є частиною проекту “Український Букет Народів”, який реалізує Молодіжна організація “СТАН” за підтримки Українського культурного фонду. Основним завданням  “Українського букету народів” є створення інтеркультурних путівників нашою країною із залученням громадян різного соціального та етнічного походження. Проект реалізується у 4 громадах Запорізької, Луганської, Полтавської та Львівської областей. Його співорганізатором в Лисичанську є Міський палац культури.