fbpx

Молодь Сходу та Півдня озброїлась досвідом франківських соціальних підприємств

Двадцять молодих людей віком від 14 до 18 років  із Донецької, Луганської, Одеської та Харківської областей здійснили навчальний візит до Івано-Франківська. Із 21 по 25 липня разом з місцевими однолітками  у Молодіжній лабораторії соціального підприємництва та громадянської відповідальності «Ухоробрене юнацтво» майбутні підприєм(и)ці знайомилися з кращими практиками одного з найбільш розвинутих  проєвропейських міст України.

«Ціллю навчального візиту «Ухоробрене юнацтво» є сприяти розвитку активної молоді зі східних областей України у сфері соціального підприємництва. Крім того, підсилити громадянську відповідальність задля розбудови демократичного суспільства, покращення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення. Ми віримо, що завдяки проекту учасники глибше зрозуміли важливість соціального підприємництва та громадянської відповідальності у сучасному світі» – говорить співорганізаторка проекту Тереза Бороденчик.

Серед учасників та учасниць «Ухоробреного юнацтва» чимало тих, котрі завітали до Івано-Франківська вперше, але є і ті, хто добре знає місто, ба більше, називає його своїм улюбленим.  За час свого перебування у Франківську молоді люди  з південних та східних областей відвідали єдиний в Україні громадський ресторан «Urban Space 100», організації «Тепле місто», «Д.О.М. 48.24», перший та єдиний в Івано-Франківську  «РобоКлуб», соціальну школу крою та шиття «Nytka», компанію «3D mania», майстерню-магазин  «Bukvica», популярний у місті «Квадрат Курбаса». Підлітки отримали консультації щодо їхньої майбутньої справи від засновників та власників більшості підприємств. Зокрема від Маркіяна Іваничока, який заснував фірму, що спеціалізується на 3D-принтингу в 17 років.

Теоретичні заняття проводили в офісі «Молодіжної організації «СТАН» (котра є організатором навчального візиту) експерт(к)и із соціального підприємництва, програмного менеджменту та громадянської відповідальності. Серед них адміністративна директорка  ГО «Д.О.М. 48.24» із досвідом роботи у великих компаніях  Ernst & Young, Zeppelin Ukraine, платформі «Тепле місто» Наталія Вишневецька, співзасновник центру креативної освіти для дітей «РобоКлуб» та ГО «Д.О.М.48.24» Сергій Никоноров, правозахисник та громадський діяч, голова правління ГО «МО «СТАН» Ярослав Мінкін. Також, для молоді була організована зустріч у форматі живої книги з успішними піприєм(и)цями,волонтер(к)ами та благодійни(ка/ця)ми Франківська.

У практичному блоці навчання учасників та учасниць Молодіжної лабораторії залучили до ще одного проекту організації «СТАН» «На моєму задньому дворику життя», що реалізовується за підтримки Британської ради. Цілі проекту: налагодити комунікацію між мешкан(ця/ка)ми поруч з будівлею офісу «СТАНу», переосмислити міжбудинковий простір та перетворити спільний двір на місце комфортного спілкування сусідів будь-якого віку, статі, роду занять. Молодь зі східних та південних областей провела соціологічне опитування, ініціювала публічне обговорення подальшої долі двору з жител(я/ька)ми сусідніх будинків, долучилась до організації барбекю-вечірки, яка, за задумом організатор(ів/ок) має стати початком змін. Вечірку «Відкрити двір» з м’ясом та овочами-гриль,  міні-ярмаркою, креативними майстер-класами, живою музикою, фотозоною провели 24 липня. Того ж дня на хакатоні ідей учасники та учасниці розробили проекти підприємств з урахуванням потреб громад у власних містах.

Наприкінці візиту учасники та учасниці отримали сертифікати «Активні громадяни» від Британської ради в Україні. Це означає, що проекти кожного/кожної з них можуть бути профінансовані Британською радою. Ухоробреній молоді подарували посібники зі шкільного підприємництва. Також своєрідним подарунком стало те, що у жовтні найактивніші учасни(ці/ки) «Ухоробреного юнацтва» вирушать до Польщі у місто Поронін (поблизу Закопаного) в рамках програми Україно-Польських освітніх візитів для молоді за підтримки Polish National Centre of Culture.

Підтримка проекту «Молодіжна лабораторія соціального підприємництва та громадянської відповідальності «Ухоробрене юнацтво», що реалізується ГО «Молодіжна Організація «СТАН», була здійснена Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland в рамках програми «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» за рахунок коштів, наданих Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина. Програма є частиною комплексної ініціативи «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу».

Проект «Ухоробрене юнацтво» є логічним доповненням довготривалої програми «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», який реалізується Молодіжною організацією «СТАН» за підтримки National Endowment for Democracy з 2015 року.