fbpx

Молодь з Луганщини вчилась формам та методам впливу на життя громади в Жмеринці

Під час Майстерні молодіжної демократії для активних громадян з Луганської області, яка відбулася в Жмеринці, були презентовані кращі практики впливу молоді на прийняття політичних рішень в Україні та Європі. Крім цього, майстерня стала складовою Фестивалю партисипативної демократії, в межах якого відбулися освітні майстерні, лекції, панельні дискусії, живі бібліотеки та міжкультурні вечірки.

Майстерня в Жмеринці стала третім навчальним візитом для луганської молоді. Як і під час попередніх майстерень, що відбулися в Івано-Франківську та Тернополі, організатори ставили за мету продемонструвати якумога більше прикладів успішної співпраці громади, бізнесу та влади.

З самого початку для кращого розуміння, як за принципами дійсної демократії може функціонувати громада, для учасиків/ць організували навчальний модуль щоб роз’яснити поняття: цінність людини, гуманізм та недискримінація.

А для розуміння інструментів впливу молоді на прийняття рішень були запропоновані місцеві приклади.  Про один з таких можна було почути під час  зустрічі з представниками/цями ГО УС «Асоціація юних жмеринчан» в арт-просторі «Квартіра», який створений власними силами організації та діє на базі КЗ «Жмеринський центр позашкільної роботи». Керівниця Тетяна Шевченко та  голова ГО Аліна Паламарчук детально розповіли, у який спосіб їм вдалося організувати арт-простір та які події в ньому відбуваються.

У форматі “живої бібліотеки” відбулася зустріч з представниками Жмеринської міської ради. Вони розповідали про свої напрямки роботи та у який спосіб співпрацюють з громадою міста і який результат це дає.

Зустріч з міським головою Анатолієм Кушніром та його заступником Костянтином Тимунем відбулася у форматі “гарячого стільця”. Всі охочі змогли задавати будь-які питання, що стосувалися їх компетенції.

Неабиякі емоції в учасників/ць викликала гра, яка була запропонована організаторами. Її суть полягала в спробі розробки стратегії міста, включаючи інтереси різних соціальних груп.

За легендою, місто Z мало прийняти свою стратегію розвитку. Є 8 груп які зацікавленні бути включеними в прийняття її, враховуючи саме їх інтереси:

– Органи влади на чолі з мером міста та представниками великого

бізнесу в місті;

– Представники громадських активістів в владі ( депутати першої

каденції);

– Молодь шкільного віку;

– Молодь старша за шкільний вік, що не виїхала з міста на навчання чи повернулась після отримання дипломів (16-30);

– Молода ромська спільнота;

– Група досвідчених активістів приближених до влади;

– Середній бізнес;

– Спілка “Національний рух”.

Головною причиною непорозуміння став старий завод в центрі міста, що є комунальною власністю. На нього кожна група має своє бачення, вектор розвитку, прозорість прийняття рішень в місті, залучення інвестицій та використання бюджетних грошей.

Результатом гри мала стати написана і погоджена усіма групами стратегія міста. За правилами голосувати мали тільки депутати, підписувати стратегію мер, а громадськість контролювати процес.

Таким чином, кожен і кожна змогли долучитися на різних етапах створення стратегії і “приміряти” на себе роль представників та представниць різних соціальних груп або місцевих чиновників та бізнесменів.

За відгуками учасників/ць це допомогло їм краще зрозуміти процес прийняття рішень та їх реалізацію, зважаючи на інтереси місцевої громади.

Окремо був організований модуль з адвокації проектів. Таким чином луганська молодь дізналась як успішно впроваджувати власні ініціативи в життя.

Дуже цікавою та змістовною була подорож до Вінниці, де окрім екскурсії вечірнім містом, для учасників/ць була організована зустріч з представниками та представницями місцевих молодіжних організацій.

Єлизавета Лагно, голова “Молодіжне об’єднання “Студентське Братство Вінниччини”, розповідала про внутрішню структуру організації та про особливості проектів і пошки ресурсів для їх реалізації. Заступник по зовнішній політиці Олег Єфименко розповідав про важливість налагодженої роботи з масмедіа та про те, як зробити організацію більш відомою.

“Студентське Братство Вінниччини” входить в спілку громадських організацій Вінниці “Місто змістів”. Під час зустрічі від спілки виступала членкиня Координаційної ради Валентина Ткачук. Вона розповіла, про те, на яких засадах працює спілка і що стало поштовхом для її створення.

Фінальним завданням для учасників/ць стала розробка власних проектів соціальної дії “від молоді для молоді”. Працючи над ними, вони змогли застосувати усі знання здобутні під час майстерні.

Майстерня молодіжної демократії відбулася в рамках програми ЮНІСЕФ “Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні”, яка впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).


Відгуки про майстерню:

Валерія, Старобільськ

Я голова консультативно-дорадчого органу, який створений при нашій ОТГ.  Раніше мені було важко працювати, бо я не знала конкретних механізмів роботи. А під час цієї Майстерні мені дуже змістовно пояснили ті речі, якими раніше апелювати не могла. Коли я приїду додому і ми понесемо свої заяви з проектами на розгляд, нам вже просто так їх не повернуть. Ми вже будемо намагатися казати, що це наше право і ми маємо так робити.

Ще мені дуже сподобався модуль, де йшлося про адвокацію проектів. Я раніше не володіла такими знаннями. Я дізналась про етапи адвокації і цей досвід дуже корисний для мене. Я переконана, що у майбутньому буду його використовувати.

Сергій, Сєвєродонецьк

Я навчаюсь в Луганському державному медичному університеті у місті Рубіжному. Познайомився зі Станом через свою подругу, яка порекомендувала взяти участь у цій Майстерні. Я дуже радий, що всі обставини склались так, що я сюди потрапив. Я отримав тут дуже багато знань та практичних навичок. Зокрема, що не потрібно боятися спілкуватися з владою, адже ми всі рівні.

Я перебуваю в студентському парламенті нашого університету і я впевнений на всі 100 відсотків, що ця майстерня дала мені такі знання, які я зможу застосувати як активіст. Переконаний, що це допоможе в спілкуванні з ректоратом і зі студентами. І, головне, тепер я знаю, як просувати власні проекти та втілювати їх в життя.


Доки відбувалась майстерня у Жмеринці, місцеві журналісти встигли поспілкуватись з організаторами та учасниками. Детальніше про це у матеріалі  Від Луганська – до Прикарпаття: з якою метою до Жмеринки приїхала делегація молоді.

Як відбувались попередні візити читайте тут:

У ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ МОЛОДЬ З ЛУГАНЩИНИ ВЧИЛАСЯ, ЯК АКТИВІЗОВУВАТИ ГРОМАДУ

ЕФЕКТИВНІ ПРАКТИКИ ВЗАЄМОДІЇ СУСПІЛЬСТВА, БІЗНЕСУ І ВЛАДИ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДЛЯ ЛУГАНСЬКОЇ МОЛОДІ У ТЕРНОПОЛІ