fbpx

 “Молодь здатна вивести енергетичну галузь на новий рівень”, – Денна Золоткова, Маріуполь, 25 років, спеціалістка в сфері теплової енергетики та менеджменту, інженерка-аналітикиня ПАТ “Маріупольгаз”

Коли в тебе не вірять, рухатися вперед буває важко. Однак заслужене визнання тоді стає ще солодшим. Історія Денни Золоткової, енергетикині, випускниці Приазовського державного технічного університету за фахом “Промислова теплова енергетика – Енергетичний менеджмент”, підтверджує цю закономірність. 

“Навчання з метою отримання професії енергетика я вибрала самостійно ще в коледжі. Питання енергобезпеки завжди актуальні. Яскравий професійний розвиток у цій сфері здатні демонструвати не лише чоловіки, а й жінки. Думаю, що мій персональний шлях це підтверджує. Мені часто казали, що енергетика – це “не моє”, натомість я постійно рухаюсь вперед, незважаючи на такі слова”.

Перший крок у професійній кар’єрі Денна зробила ще в старшій школі, коли прийняла рішення навчатися в Маріупольському механіко-металургійному коледжі за спеціальністю “Теплоенергетика”. З подальшим вступом до ПДТУ її намір присвятити себе енергетичній кар’єрі зміцнів. В університеті помітили ентузіазм і працелюбність дівчини. Протягом навчання на бакалавраті та магістерці Денна була неодноразово нагороджена як краща студентка енергетичного факультету, а також номінована на престижну стипендію Кабінету міністрів України. З 2019 року Золоткова поєднувала освіту з роботою майстрині виробничого навчання на кафедрі “Електроенергетичні комплекси та системи”.

“Незважаючи на те, що я навчалася на суміжній спеціальності, в 2019-му пішла працювати на кафедру електроенергетики для підвищення рівня своїх знань та навичок. За два роки проводила практику студентам, організовувала виробниче навчання, координувала захист дипломних проєктів: підготовку і перевірку робіт, зв’язок зі студентами, допомогу в оформленні текстів”. 

Паралельно з навчанням та роботою Денна виступала на науково-практичних конференціях, де займала призові місця. Зокрема, дівчина посіла перше місце у конкурсі  “Енергобезпека та енергонезалежність” із роботою на тему “Комбінована система опалення ДВНЗ “ПДТУ” з використанням сонячних панелей на даху університету”. Після цього вона отримала пропозицію долучитися до ініціативи по створенню двох нових лабораторій на базі свого університету, реалізованого за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

“Перемога у масштабному проєкті “Енергобезпека”,де у фінальний тур увійшли два хлопця та я, і потім участь у створенні лабораторій надали мені необхідний поштовх вийти за межі університетської авдиторії. З недавнього часу я почала працювати в ПАТ “Маріупольгаз” на посаді інженерки, де займаюсь аналізом обсягів використання природного газу населенням. Працюю там вже впродовж трьох місяців, намагаючись втілити в життя свої ідеї та задумки”.

Вражає також те, наскільки різнобічною і багатовимірною є діяльність Денни поза межами її фаху. Ще під час навчання в коледжі дівчина неодноразово перемагала в міських змаганнях із шашок і шахів, в 2016 році отримавши звання кандидатки в майстри спорту і перший дорослий розряд із цих дисциплін відповідно. Після вступу до вишу протягом п’яти років вона виконувала обов’язки старости групи, а з вересня 2018 року була обрана студентським деканом Енергетичного факультету ПДТУ і членом Сенату університету. Сьогодні Золоткова є учасницею маріупольського театру “Зелена лампа”, а також головою штабу Маріупольського козацтва зі званням берегині. На цій посаді вона займається переважно благодійною діяльністю: організовує збір потрібних речей і волонтерські поїздки до дитячих будинків, концерти та культурні заходи, підтримує екологічні та зоозахисні ініціативи.

“Зараз дуже зручний час для “модернізації” свого потенціалу, і це не може не надихати. Ніхто не в праві казати: “Ти ж дівчина, нащо тобі все це? Ти повинна сидіти вдома та доглядати дітлахів”. Особисто мене надихає підтримка близьких людей, друзів та незабутнє відчуття, що ти досягнув своїх цілей”.

Попри насичений графік, Денна випромінює енергію і “горить” новими ідеями. Навчання зі всіма його викликами лишилося позаду. Прийшов час міняти світ на краще, почавши з української енергетичної сфери!

“Щоб не “перегорати”, не опускати руки, треба вірити в себе. Інакше ніяк. Мені багато разів доводилося виборювати перемогу, я би навіть сказала – “вигризати” її, і це сформувало мене такою, якою я є зараз. Так, конкуренції у царині енергетики більш ніж достатньо, але будь-яка людина, доклавши відповідні зусилля, здатна відкрити нову сторінку в розвитку нашої галузі”. 

Цей матеріал став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ) та грантової ініціативи «Молода енергія», що реалізується Молодіжною організацією «СТАН». Погляди авторів не обов’язково відображають позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів. 

Фото з особистого архіву Денни Золоткової