fbpx

Молодь Жмеринки навчатиметься у Польщі культурній дипломатії та захисту демократичних цінностей

Молодіжна організація “СТАН” запрошує творчу молодь Жмеринки віком від 14 до 25 років здійснити навчальний візит до Польщі у межах проекту “With art for friendship / Мистецтво добросусідства”. Подорож стане частиною масштабного проекту організації “СТАН” “Democracy Defenders/Захисники демократії”, який має на меті розбудувати міжрегіональну мережу молодих захисни(ків/ць) демократії та прав людини.

Візит відбудеться з 18 по 24 серпня. Протягом тижня у Ґміні Вешхославіце (поблизу Тарнова) українська та польська молодь обмінюватиметься культурним досвідом задля покращення відносин між нашими країнами. А також з метою посилення міжнародної співпраці.

Завдяки проекту “With art for friendship / Мистецтво добросусідства” організатори планують:

  • допомогти учасни(кам/цям) зламати стереотипи одне про одного та знайти друзів;
  • популяризувати українську і польську культурну спадщину, навчаючи креативних підходів;
  • популяризувати європейські цінності, демократію та права людини серед молоді;
  • створити простір для обміну думками та поглядами;
  • сприяти створенню самостійних осередків, у яких діятимуть та розвиватимуться молоді захисни(ки/ці) демократії;
  • зміцнити партнерство між організаціями України та Польщі;
  • заохотити учасни(ків/ць) ділитися досвідом, набутим під час проекту в своїх локальних спільнотах.

Навчання української і польської молоді здійснюватиметься методами неформальної освіти. А отже, включатиме в себе ігри, дискусії, презентації, проведення українського та польського національних вечорів, атр-тренінги, творчі майстерні, екскурсії в шляхетні польські міста та багато іншого.

Для участі в освітньо-інтеграційному візиті заповніть анкету до 30 червня включно.Результати відбору будуть оголошені не пізніше 7 липня.
Організаційні деталі:
При відборі учасників та учасниць пріоритет буде надано учасни(кам/цям) проектів Асоціації Юних Жмеринчан, інших заходів довготривалого проекту “Democracy Defenders”, ВПО, які мешкають у Жмеринці, представни(кам/цям) соціальних, етнічних, релігійних меншин а також LGBTQI спільноти.

Відібрані молоді люди організовано вирушать до Польщі зі Львова (витрати пов’язані з пересуванням, проживанням, харчуванням, інші витрати на території України, в тому числі, оформлення документів та страховки, учасники та учасниці здійснюють власним коштом). На території Польщі, починаючи з міста Перемишль, всі витрати (проїзд, проживання, харчування) здійснюються коштом організаторів. Організатор(к)и проекту зобов’язуються у разі необхідності надати візову підтримку та консультацію щодо оформлення потрібних документів. Організаційний збір для виконання статутних завдань організації, пов’язаних з проведенням польсько-українських діалогів, становить 1000 гривень та офіційно сплачується на рахунок організації як благодійний внесок на виконання завдань проекту.

Освітньо-інтеграційну подорож впроваджує молодіжна організація “СТАН” у співпраці з Асоціацією Юних Жмеринчан та польською партнерською організацією “Stowarzyszenie Inicjatiw Regionalnych / Асоціація регіональних ініціатив” за фінансової підтримки Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży / Польсько-української ради молодіжних обмінів”. Цієї осені разом з українськими та польськими партнерами “СТАН” організує ще принаймні три навчальні візити для української молоді.
Із 2014 року ми влаштовуємо освітньо-інтеграційні подорожі в Польщу задля створення нової діалогової платформи для активістів та активісток різних етнічних, культурних та соціальних категорій. А також, залучення до діалогу внутрішньо переміщених осіб, правозахисників і правозахисниць із Донбасу і Криму, активістів та активісток старшого шкільного та студентського віку. Чимало з учасни(ків/ць) попердніх поїздок надалі стали активніше брати участь в молодіжних обмінах, пройшли стажування й розпочали співпрацю з Молодіжною організацією “СТАН”, знайшли себе у волонтерстві та громадському активізмі.


Нагадуємо, візити є продовженням довготривалого проекту “Democracy Defenders”, який реалізує організація “СТАН”, за підтримки фонду National Endowment for Democracy.