fbpx

Молодіжні ініціативи з Прикарпаття завдяки проєкту МОМ, реалізовуватимуть проєкти для розвитку громади

Навчання з пілотування дронів розпочалося для представників/ць молодіжних ініціатив з Прикарпаття, які беруть участь в проєкті «Долучайся, взаємодій, створюй: молодь за розвиток згуртованих і сталих громад» від Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. Свої перші запуски, після теоретичних і практичних занять, які провів тренер Сергій Андрушенко, керівник підрозділу, пілот-оператор БПЛА, здійснила ініціативна група з Городниці та Надвірної.

Відповідно до умов проєкту, дрони мають використовуватися для моніторингу стану довкілля.

За словами надвірнянських природоохоронців, вони збираються досліджувати стан зелених насаджень на території заповідника Горгани та пам’яток природи. Також сподіваються, що це технічне оснащення допоможе зібрати необхідну інформацію, аби грязьовий вулкан у Старуні з’явився у списках Світової спадщини ЮНЕСКО.

В той же час, у Городниці ініціативна група разом з старостою села вже зуміла використати дрон, аби дослідити стан проїжджої частини, рух по якій через погодні умови був утруднений.

Навчання з пілотування дронів також проведуть для молодіжних ініціативних груп з сіл Манява та Витвиця, а також Івано-Франківська.

Перед цим для всіх учасників/ць проєкту було проведено серію онлайн-тренінгів з проєктного менеджменту, фандрайзингу, комунікації, демократії участі, прав людини, гендерної рівності/запобігання сексуальній експлуатації та жорстокому поводженню.

Необхідні знання по цих напрямках вони отримали від тренерів СТАНу: Дмитра Кузнєцова, Валерії Вашкевич, Ярослава Мінкіна та Юлії Сінькевич.

Крім молодіжних ініціатив з Прикарпаття свої ідеї з розвитку громад у життя втілюватимуть і на Закарпатті та Волині.

“Наступним компонентом проєкту буде проведення навчання, щодо зменшення ризиків від надзвичайних ситуацій за участю представників місцевих пожежних служб, служб надзвичайних ситуацій, поліції тощо. Це допоможе ініціативним групам стати краще підготовленими до протидії природним і техногенним небезпекам. Такі симуляційні вправи відбудуться в кожній з молодіжних ініціативних груп”, – розповідає координаторка проєкту на Прикарпатті Марія Келій.

Проєкт «Долучайся, взаємодій, створюй: молодь за розвиток згуртованих і сталих громад» фінансується Посольством Великої Британії, сприяє зусиллям Уряду України зі зміцнення сталого розвитку та згуртованості громад завдяки залученню молоді.