fbpx

Мультикультурний вечір «МіжДруж» провели у Луцьку

У рамках Європейського тижня проти расизму 19 березня у Луцьку відбувся мультикультурний вечір «МіжДруж». Випускники освітньої програми «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України» організували в місцевій бібліотеці обговорення проблем дискримінації, зокрема, расизму в Україні та методів протидії їм.

Інтерактивний захід мав на меті  з допомогою творчих вправ, ігор, дискусій із молоддю виробити чітке уявлення про дискримінацію, та сформулювати способи її подолання. Активісти Юлія Сінкевич, Дар’я Пастушина та Дмитро Савчук розробили проект «МіжДруж» під час воркшопу «Синергійний вибух»,  влаштованого СТАН/STAN art group незадовго до початку Тижня.

Організатори «МіжДруж» почали захід з опитування, чи вважають присутні актуальною тему расизму і дискримінації для Луцьку. Більшість респондентів відповіли заперечно.

«Про расизм багато не говорять. Деякі навіть не знають,що це, але проблема расизму є. Люди, здається, не хочуть,щоб іноземці  жили поруч із ними, говорять: всі нації мають жити в своїх державах» – переконана Дар’я Пастушина – співавторка проекту «МіжДруж».

Протягом вечора  запрошені на вечір іноземні студенти та волонтери Корпусу Миру у форматі «Жива книга» розповідали, як самі ставали жертвами расових дискримінацій. Більшість студентів-іноземців, за словами місцевого активіста Дмитра Савчука, родом з Африканських країн: Нігерії, Алжиру, Гани. Співорганізатор «МіжДруж» Дмитро говорить:

«Значний відсоток населення Луцька вважає, що проблеми з расизмом , ксенофобією, та нетерпимістю у нас не має. Я, маючи досвід організації заходів з міжнародними студентами, бачу ситуацію трішки глибше. Її ускладнює те, що лише невелика частина українців знає інтернаціональну мову»

Опісля відвертих розповідей іноземців, кожен з учасників «МіжДруж» міг висловитись, щодо способів подолання дискримінації. Наприкінці  вечора, опісля всіх ігор, розмов, створення плакатів, опитування повторили. Значна частина учасників змінила думку щодо расової дискримінації в Україні, визнавши,проблема расизму все ж таки є. Боротися з нею присутні на вечорі пропонували на рівні викладання у школах та університетах, розповіла Юлія Сінкевич.

«МіжДруж» – одна з ініціатив реалізованих в рамках Європейського тижня проти расизму. В Україні заходи на підтримку європейських цінностей пройшли у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській, Харківській та Хмельницькій областях.

За організацію Європейського тижня проти расизму взялися випускники і випускниці освітнього проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», ініційованого Молодіжною організацією СТАН за підтримки National Endowment for Democracy. У межах освітнього проекту був проведений воркшоп «Синергійний вибух», під час якого учасники розробили п’ять міжрегіональних проектів. Просвітницькі, спортивні та мистецькі ініціативи розробили активісти з різними етнічними, культурними та соціальними ідентичностями. Серед них внутрішньо переміщені особи, LGBTQI, правозахисники з Донбасу і Криму, люди старшого шкільного та студентського віку.

Протягом Європейського тижня проти расизму також  відбулись інтернет- флешмоб «Red card against racism», тривав  щорічний турнір «Футбол Проти Расизму»  (Івано-Франківськ),  був втілений проект  «Життя в твоєму кольорі» у п’яти містах України, освітня ініціатива «Говоримо про расизм» та низка інших ініціатив.