
У Слов’янську провели Школу культурного менеджменту та креативних індустрій для 50 митців із усієї України. Протягом 4 днів вони розробили 9 проектів на межі мистецтва, технологій та активізму.
Із 11 по 14 листопада Слов’янську проходила Школа культурного менеджменту та креативних індустрій для митців візуального сектору. У ній взяли участь 50 художників, фотографів, дизайнерів, а також працівників культури з близько десяти областей.
Метою школи, за словами організаторів, було допомогти українським митцям та працівникам культури опанувати навички, які допоможуть їм бути конкурентними на національному й світовому мистецькому ринку.
“Навчання складалось із різних блоків. Спершу учасники мали визначити проблеми, які вони хочуть вирішувати через мистецтво і культурний менеджмент. Далі ми ознайомили їх із логіко-структурним підходом до написання проекту, механізмами залучення коштів, фінансовим плануванням, — говорить тренерка проекту Катрина Мовчан. — Для нас важливо було дати учасникам вдосталь простору для роботи з їх власними ідеями, але водночас, допомогти їм структурувати їхні думки, щоб ці ідеї зрозумів потенційний донор”.
Учасниця Школи Ольга Марусин розповідає, що вирішила стати учасницею школи з двох причин:
“По-перше, хотіла навчитись писати грантові заявки. По-друге, хотіла побачити Слов’янськ. Ніколи раніше не була на сході”.
Ольга викладає у Львівській академії мистецтв, а також має творчий простір у Львові.
“На Школі я працювала одразу над двома проектами. Це було не завжди легко. Мене вразило, наскільки різні тут учасники! — говорить Ольга. — Це з одного боку створює певні труднощі в комунікації, а з іншого, дає більше переваг у навчанні. Повертатимусь додому із втомою та натхненням”
Загалом, під час Школи було розроблено 9 проектів націлені на вирішення екологічних проблем, підсилення молодих митців, боротьбу зі стереотипами про Донбас, вирішення психологічних проблем людей, які постраждали від війни.
Всього протягом листопада подібне навчання пройдуть 250 митців з 24 областей України. 100 з них отримають можливість поїхати в Івано-Франківськ на другий етап Школи та, консультуючись із провідними експерт(к)ами у сфері арт-менеджменту, розробити власні проекти.
Школу культурного менеджменту та креативних індустрій реалізують громадська організація “Європейський клуб” у партнерстві з Молодіжною організацією “СТАН”, громадською організацією “Культурний діалог” та Асоціацією “Культура і креативність” за підтримки Українського культурного фонду”.