fbpx

Митці/чині нового покоління відкривають в собі Європейські цінності через творчість

Учора 18 травня, в офісі Молодіжної організації «СТАН» провели квартирник «Європа в тобі». У мистецькому діалозі про Європейські цінності  взяли участь поет(к)и та музикант(к)и Івано-Франківська, представниці/ки місцевих медіа, художники та художниці з Молдови.

Квартирник «Європа в тобі» відбувся у межах всеукраїнської акції «Відкриті діалоги» до Дня Європи. Івано-Франківськ став одним із понад двадцяти міст, котрі підтримали акцію. Вечір музики та поезії став нагодою для поетів/ок, художників/ць та музикантів/ок переосмислити власні цінності та у колі близьких за духом людей обговорити Європейські.

Серед гостей квартирника були художники та художниці з Кишиневу, які зараз в Івано-Франківську втілюють проект Reflections: Positron/Botanica. За допомогою інтерактивних вправ, учасники й учасниці, більшість з яких, бачили одне-одного вперше, змогли швидко познайомитись і навіть  потоваришувати. Іноземні друзі стали вдячними слухач(к)ами для місцевих авторів/ок і виконавців/иць.

«На диво, швидко встановилась дружня атмосфера. Учасники та учасниці спілкувались, мов рідні люди, хоч насправді були ледве знайомі. – розповідає організаторка  квартирника, випускниця воркшопу «Відкритий діалог у День Європи» Уляна Глібкович. – Кава, тістечка, веселощі, жарти,  музика, поезія…Як на мене, так і має відбуватись творчий обмін, міжкультурний ціннісний обмін. У колі цілковитої довіри, поваги і прийняття».

Митці та митчині виконували авторські вірші й улюблені пісні. Музикант, автор пісень, один із гостей квартирника Назар Мачкодера ділиться враженнями від події:

«Поезія (неважливо, покладена на музику або ні) –  це те, що допомагає людям розуміти себе, водночас  відчути переживання інших. Вечір був крутий! Від такої кількості спілкування і творчої енергії перехоплює подих!».

Квартирник «Європа в тобі»  став частиною всеукраїнської акції «Відкриті діалоги» до Дня Європи у межах проекту «Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні». Проект реалізовується Молодіжною Організацією «СТАН» в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.