fbpx

Митці Прикарпаття розробили проекти, з метою сприяти культурному розмаїттю у регіоні

У межах проекту “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті” митці та культурні менеджери розробили 6 проектів, що сприятимуть розвитку плюралізму й культурного різноманіття в Прикарпатському регіоні. Тепер, автори найкращих проектів зможуть отримати гроші на їх втілення.

У селі Бабин Івано-Франківської області закінчився проектний модуль освітньої програми “Art and culture”. Із 31 липня по 2 серпня учасники та учасниці модулю розробляли творчі проекти, націлені на розвиток розмаїття в Прикарпатті. Митці та митчині прослухали серію неформальних лекцій про розкриття творчого потенціалу, генерування ідей та основи проектного менеджменту. 

Головною експерт(к)ою цього модулю стала письменниця і сценаристка Любов Якимчук. Завдяки їй учасники творчі молоді люди дізнались, як змусити усі свої ресурси, від професійних навиків до шкільних захоплень, працювати на ідею чи проект, який вони реалізують. 

Фахівці із проектного менеджменту Ярослав Мінкін та Дмитро Кузнецов розповіли учасникам та учасницям про  життєвий цикл проектів, їхні цілі та результати. Воркшоп також відвідала грант-менеджерка Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) Тетяна Музикантова. Вона розповіла учасникам та учасницям про типові вимоги грантодавців. 

Митці та митчині об’єдналися у команди та почали розробляти власні ініціативи. Наприкінці навчання вони презентували власні напрацювання, а саме 6 проектів, що мають на меті протидіяти булінгу в школах; популяризувати серед школярів мистецтво як засіб осмислення суспільних проблем; єднати молодих митців; підсилювати жінок; об’єднувати громаду Івано-Франківська, впроваджуючи культуру апсайклінгу (надання “другого життя” старим речам).

Співавторка одного з проектів, поетка і молода мама Ольга Новак розповідає:

“Суть нашого проекту у підвищенні знань щодо сексуальної освіти та статевого виховання дітей у молодих жінок, а також привернення суспільства до проблеми сексуального насильства і звинувачення жертв замість їх підтримки. Я вважаю, що додаткова освіта та знання сприяють плюралізму вже тому, що це можливість поглянути на ті ж речі, щодо яких вже сформувалась наша точка зору, по-новому. Наприклад, в межах нашого проекту ми хочемо розповісти жінкам, що говорити з дітьми про секс це нормально і починати слід не в 15, а в 5 років. А ще, що потрібно прислухатись до свого тіла замість терпіти біль; звертатись за допомогою у випадку секс домагань; не звинувачувати жертву сексуального насильства, що вона сама винна, бо йшла додому вночі”.  

Учасник проектного модулю, 3D-моделювальник Михайло Недоляк ділиться враженнями:

“Я з багатьма людьми, новими учасниками та вже знайомими, поспілкувався на різні теми, на багато речей поглянув по-іншому.Спостерігаючи за іншими учасниками зрозумів, що декому бракує навичок копірайтингу, вміння записати свою ідею так, щоб інші її зрозуміли. Зрозумів що в цьому я теж можу їм допомогти. Вважаю, що цей модуль був для мене корисним”.

Нагадаємо, у червні відбувся дослідницький модуль програми “Art and culture”. під час якого, учасники та учасниці вивчали особливості культури та мистецтва у Прикарпатті. Програму  “Art and culture” реалізує Молодіжна організація СТАН в межах проекту “Амбасадори розмаїття у Прикарпатті” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). З червня по жовтень проходитимуть ще 3 освітні програми за напрямами “Мистецтво і культура”, “Медіа” та “Соціальне підприємництво”.