fbpx

На Бандерштаті обговорять Європейські цінності

В останній день фестивалю “Бандерштат”, 6 серпня,  з 14-ї до 17-ї години, у зоні неформальної освіти відбудеться дискусія про Європейські цінності “Шалене чаювання”.

Активісти та активістки перевтіляться у персонажів “Аліси в задзеркаллі”, щоб обговорити з гостями “Бандерштату” питання прав людини, культурного різноманіття, ненасильства та рівності. Мета події: наголосити на важливості просування Європейських цінностей та адвокації євроінтеграційних змін в українському суспільстві.

Антураж фільму Джеймса Бобіна “Аліса в задзеркаллі” за мотивами казки Льюїса Керрола  з’явився у концепції заходу невипадково – він відображає суть дискусії, – пояснює співорганізатор “Шаленого чаювання” Дмитро Савчук:

– Задзеркалля – безумовно, химерний світ, але це світ рівності: де за одним столом збираються на чай герої будь-якої зовнішності,  поглядів, і між ними не існує бар’єрів. Якщо поглянути крізь призму задзеркалля на наш світ нетерпимості і ненависті, мимоволі запитуєш себе: “Який зі світів химерніший?” Своїм зовнішнім виглядом ми хочемо показати цю химерність та обговорити за чашкою чаю усі найбільш складні, незручні питання, які лише можуть прозвучати. Таким буде  наш спільний крок до вирішення цих питань.

У зоні неформальної освіти організатор(к)и освіти розкладуть стіл, за яким пригощатимуть усіх охочих прохолодним чаєм та запрошуватимуть взяти участь в обговоренні гарячих тем.

Дискусія “Шалене чаювання” продовжить всеукраїнську акцію “Відкриті діалоги”, яку вже підтримали у понад 20 регіонах України. Акція проходить в межах проекту «Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні», який реалізовує Молодіжна організація «СТАН» в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.