fbpx

На «Бандерштаті» провели дискусію про Європейські цінності «Шалене чаювання»

Цієї неділі, 6 серпня, на музичному  фестивалі «Бандерштат» провели дискусію про Європейські цінності «Шалене чаювання».

У заключний день фестивалю в зоні неформальної освіти молоді люди з усієї України з’ясовували зміст Європейських цінностей та власну готовність прийняти окремі з них. Ініціювали обговорення активіст(к)и «Молодіжної організації «СТАН» в рамках всеукраїнської акції  «Відкриті діалоги» про Європейські цінності, яку підтримали у понад 20 регіонах України. У Луцьку «Відкриті діалоги» провели вже вдруге, цього разу координували подію активіст(к)и з Луцька, Мелітополя, Львова та Полтави. Основною метою цього заходу було наголосити на важливості просування Європейських цінностей та адвокації євроінтеграційних змін.

– Ми зосередили увагу на тих цінностях, які не можуть бути насаджені державою, ані кимось іншим, для становлення яких необхідне розуміння і підтримка кожної людини: повага до прав людини, толерантність, міжкультурне різноманіття. – говорить одна із координаторок події Ксенія Янко.

Волонтер(к)и події  перевтілились у героїв фільму «Аліса в задзеркаллі» за мотивами казки Льюїса Керрола. Концепція «Шаленого чаювання» передбачала відтворення відомого епізоду – чаювання Аліси із Божевільним Капелюшником. Учасників та учасниць обговорення пригощали прохолодним чаєм і печивом.

– Феномен казкового чаювання у тому, що всі товариші, які зібрались столом, різні зовні та всередині, але це не зводить бар’єрів між ними. – розповідає співорганізатор дискусії Дмитро Савчук. – На фестивалі, який відвідують представники як поміркованих, так і відверто радикальних поглядів, ми ризикували бути неприйнятими, бо самим виглядом декларували право на інакшість. І все ж таки нам вдалось зібрати навколо себе людей, готових шукати те, що об’єднує, а не розділяє.

Упродовж дискусії порушували теми дискримінації за статтю, нав’язування поведінки відповідно до статі дітям батьками, толерантного ставлення до представни(ків/ць) ЛГБТ спільноти, представни(ків/ць) національних та етнічних меншин.

– Ми обираємо собі кумирів: улюблених співаків, спортсменів, акторів – не за їхні особисті вподобання, не за колір шкіри, а за гарну музику чи гру. – стверджує учасник дискусії із Львівської області Вадим.

– Від чого б я відмовилась, заради змін, певно, від нав’язування власної думки. – говорить Софіко з Луцька.

Учасники та учасниці обговорення обмінювались власним досвідом подорожування країнами ЄС, насамперед тими спостереженнями, які можуть, на їхню думку, задати напрям позитивним змінам в українському суспільстві.

Дискусія «Шалене чаювання» стала частиною всеукраїнської акції «Відкриті діалоги», яку вже підтримали у понад 20 регіонах України. Акція проходить в межах проекту «Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні», який реалізовує Молодіжна організація «СТАН» в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.