fbpx

На Франківську молодь чекає осінь міжкультурного діалогу про права

Українські та іноземні студент(к)и навчаться розуміти і захищати свої права в “Івано-Франківській інтеркультурній лабораторії у  пам’ять посла Стівенса”. Про це розповіли автор(к)и проекту під час презентації програм неформальної освіти, яка відбулась учора 1 вересня, в громадському ресторані Urban Space 100.

Поруч із програмою “Франківська майстерня” громадської організації “Інша освіта”, ГО “Молодіжна організація “СТАН” представила освітню програму “Івано-Франківська інтеркультурна лабораторія у  пам’ять посла Стівенса”. Її значення не тільки для студентської спільноти, але й для всього міста у тому, що він підносить на новий рівень ідею культурного різноманіття, наголосив голова правління організації “СТАН” Ярослав Мінкін.

Із вересня по грудень 15 українських та 15 іноземних студент(-ів/ок) навчатимуться в інтеркультурній лабораторії, яка має на меті  інформувати студент(-ів/ок) про їхні права та посилювати взаємодію між студент(к)ами різних етнічних груп.

Протягом цього періоду учасники та учасниці лабораторії дізнаються про свої права та можливості краще адаптуватись до середовища проживання, обговорять виклики, з якими доводиться зустрічатись у боротьбі за толерантність, розроблять ідеї власних проектів, спрямованих на утвердження верховенства права,  міжкультурного різноманіття…”, – значиться в описі програми.

-Спочатку ми допомагали по ситуації окремим студентам, але таких ставало все більше. Потім виникла ідея допомогти групі студентів самим розібратися, як вирішувати ті проблеми, із котрими вони найчастіше зустрічаються, – говорить співорганізаторка лабораторії, представниця ГО EL & OL та ГО “МО “СТАН” Ольга Олейніченко.

Програма складатиметься з трьох воркшопів від команди тренерів(-ок) ГО “СТАН”, чотирьох скайп-конференцій із американськими студент(к)ами,  круглого столу та хакатону – мозкового штурму щодо майбутніх проектів учасників та учасниць. Крім того, у її межах буде створено двомовний (англійська/українська) мультикультурний гід Івано-Франківськом  та двомовний буклет про права й обов’язки українських та іноземних студентів(-ок).

Наприкінці презентації співавтор проекту, волонтер Корпусу миру Кайл Логан розповів, що посол Джон Крістофер Дж. Стівенс, пам’яті якого присвячена інтеркультурна лабораторія загинув у 2012 році в Бенгазі (Лівія), де перебував із дипломатичною місією (на американське консульство напала група лівійських протестувальників). Після смерті дипломата його родина почала засновувати різноманітні благодійні фонди, з метою поліпшення відносин між американцями та громадянами інших країн світу.

Навчальну програму “Івано-Франківська інтеркультурна лабораторія у  пам’ять посла Стівенса”  організовує “Молодіжна організація “СТАН” спільно з громадською організацією EL & OL коштом гранту Корпусу Миру (Peace Corps ) та Меморіального фонду посла Дж. Крістофера Стівенса