fbpx

На Хрещатику українці та українки власноруч “творитимуть мир”

21 вересня Україна п’ятнадцятий рік поспіль разом з усім світом відзначатиме Міжнародний день миру. З цієї нагоди, у Києві, на Хрещатику, о 18:00 розпочнеться     діалогова акція “Культура миру як наріжний камінь розвитку суспільства” в межах всеукраїнської акції “День миру in UA”.

Організовує подію ініціатор всеукраїнських акцій до Дня миру протягом останніх трьох років ГО “Молодіжна організація “СТАН”. Мета заходу, як повідомляють координатори події – сприяти порозумінню та примиренню в українському суспільстві.

“Говорити про мир важливо не тільки тому, що в Україні йде війна, але й тому, що сотні людей і на мирній території сьогодні страждають від ворожого ставлення до них. Через їхню національність, расу, релігію, орієнтацію, стать. – наголошує координаторка акції Олеся Архіпова. – У Міжнародний день миру ми проведемо велике чаювання у самому серці столиці, на Хрещатику. За великим спільним столом неподалік від метро будемо обговорювати проблеми територій, які умовно називаємо “мирними” та “воєнними”, а також саме поняття миру”.

Будь-хто з перехожих зможе приєднатися до публічного обговорення у форматі стіл: “учасників та учасниць дискусії пригощатимуть чаєм та солодощами, кожен зможе висловитись і буде почутий” – розповідає далі громадська активістка. Також усім охочим запропонують намалювати на окремому аркуші обриси міста, яке вони вважають мирним, та пояснити власне рішення.Наприкінці акції зображення нанесуть на спільну карту на знак співтворення миру та примноження його у нашій країні та світі.

Паралельно заходи до Дня миру проведуть понад 50 організацій у понад 30-и населених пунктах. Численні спільні столи, живі бібліотеки, кінодискусії, перфоманси та флешмоби пронесуться від Заходу до Сходу, об’єднані прагнення миру та солідарності з усім світом. «День миру in UA 2017» є частиною проекту «Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України», який реалізовує ГО «Молодіжна  організація «СТАН» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Всеукраїнська акція також проходить в рамках конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.