fbpx

Перегляд стрічки «Pervert Park» з патрульними полісменами

10 грудня в Управлінні патрульної поліції у м. Івано-Франківську відбувся захід в рамках серії спеціальних заходів «Спалахи громадянської активності», що організовуються Молодіжною організацією «СТАН» в рамках «ХІІІ Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно #DocudaysUA, де активісти і представники патрульної поліції спілкувалися щодо захисту прав людини в Україні та дивилися документальну стрічку «Pervert Park» 2014 року від режисерів Фріда Баркфорс і Лассе Баркфорс (Данія, Швеція).

Після перегляду, відбулася дискусія про те, як суспільство та Патрульна Поліція разом можуть ефективно відстоювати права людей та обговорили шляхи вирішення проблем як на локальному так і Державному рівнях.

Фільм «Pervert Park» про людей, яких ніхто не хоче мати за сусідів. Florida Justice Transitions – це трейлерний парк, заснований матір’ю засудженого за сексуальний злочин; там знайшли домівку 120 людей, які прагнуть повернутися в суспільство після скоєння сексуального насильства. Їхні злочини варіюються від дрібних до немислимих – кожен та кожна з цих людей бореться з власними демонами. Головне питання, що ставить нам фільм – Як ми можемо розв’язати соціальну проблему, якщо навіть її обговорення невимовно лякає?

«Співпраця громадських активістів та нової патрульної поліції є найважливішим кроком до захисту Прав Людини в Україні. Активні громадяни, що вступили до лав правоохоронців на хвилі Євромайдану, є тими агентами змін, які готові відстоювати європейські цінності та верховенство права. Їм наразі зовсім не просто. Можновладці та старі лідери думок намагаються чинити тиск на людей нової формації, суспільство не готове до трансформацій, а невідомі ведуть інформаційні атаки на нову поліцію через нові медіа. Але я впевнений, що моя нова поліція – це безпека для всіх без виключення мешканців міста – не зважаючи на їх стать, національність, колір шкіри та релігійні переконання.» – говорить голова правління Молодіжної організації СТАН Ярослав Мінкін.

Таміла Кульпа – лейтенант поліції, координаторка проекту «Шкільний офіцер поліції»: «У фільмі «Pervert Park» побачили ситуацію, яку не хочемо переносити у життя чи порівнювати з певними життєвими ситуаціями, але нам треба говорити про те, про що заведено мовчати. Дуже добре, що «Docudays-UA 2016» оголює проблеми частини людей, яких ми намагаємося або не хочемо помічати. Патрульна поліція не ділить суспільство на групи, ми працюємо з різними категоріями населення, тому фільм вкотре нагадав нам, що захист прав людини – це наш обов’язок, який ми сумлінно виконуємо.»

Дискусійна частина заходу між представниками патрульної поліції Івано-Франківська та місцевим активістами була направлена на вирішення нагальних проблем в громаді . Діалоговий захід відбувався в рамках проекту “ПОЛіС. Поліція та Суспільство”, що реалізується Молодіжною Організацією “СТАН” за підтримки #IREX

Серія спеціальних заходів «Спалахи громадянської активності» організовуються Молодіжною організацією «СТАН» в рамках «ХІІІ Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно «Docudays-UA 2016».